DENİZ: BU DURUMUN SUÇLUSU KİM? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DENİZ: BU DURUMUN SUÇLUSU KİM?

Bu haber 13 Nisan 2021 - 9:36 'de eklendi ve 492 kez görüntülendi.

Gelecek Partisi Bandırma İlçe Başkanı Burhan Deniz yayınladığı basın bildirisinde 8 Mart haftasında çoğunluğu kadın olan işçilerin ücretsiz izne çıkarılması ve bu durumun yalnızca o işçilerle yeterli kalmayıp sürecin devam etmesi, ücretsiz izne çıkarılan bu işçilerin her birinin ortak özelliğinin sendikaya kayıtlı olmuş olmaları siyasi ideoloji, bakış açısı, yol haritası fark etmeksizin her birimizi derinden üzmüştür dedi.

Bu durumdan kimleri mes’ul tutmalı peki diye soran Başkan Deniz “Sendikaya üye oldukları için işçileri mi, işçilerin haklarını koruma altına alma adına kurulmuş olan sendikaları mı, işçilerinin sendikaya üye oluşunu kendisine tehdit olarak görmüş olmalı ki onları ücretsiz izne çıkaran kurum mu ? Kim bu durumun suçlusu ?

Yada hepsinden çok ötede; mevcut yönetim ve Cumhurbaşkanımız mı suçludur ? Zira bugün pandemi süreci nedeniyle ücretsiz izne çıkarımı yasaklayan ve işçilere bunun teminatını veren, güvenceniz benim diyen sayın cumhurbaşkanımız değil miydi ?

Bu denli ağır bir sarsıntıya maruz bırakılmış ülke ekonomisinde piyasalar böylesi çalkantılı ve bulanık iken mal sahiplerinin, işverenlerin, gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ellerinde bulunan birikimi ortaya çıkarmak istememesi ve bu bağlamda çalışanlara hakkı olanın verilmemesi, piyasaya olması gereken nakit akışının sağlanamaması kimin suçudur yönetimden başka ?

Bu sorunları çözecek, duruma el atacak, mağduriyetleri giderecek olan işçiyi ve işvereni zor durumdan çıkaracak olan onlara söz verenlerdir. Lakin bunu yapmak için meydanlardan vatandaşlarına evlerinizde ki dövizleri altınları getirin demekten fazlasını yapmaları gerekecek.

Bu süreçte bizler elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Yeter ki onlar halka verdikleri sözleri tutmak için adım atsınlar.’Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.