DENİZ : BANDIRMALILAR BU ZULMÜ HAK ETMİYOR

DENİZ : BANDIRMALILAR BU ZULMÜ HAK ETMİYOR

ABONE OL
3 Ekim 2023 13:44
DENİZ : BANDIRMALILAR BU ZULMÜ HAK ETMİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisi Genel Merkez Mali İşler Danışmanı Burhan Deniz, hastane kavşağında yaşanan trafik sorununu gündeme getirdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, Liseler Vadisi ile Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bulunduğu bölgede yaşanan trafik sıkışıklığını gündeme getiren Burhan Deniz, yetkilileri göreve çağırarak “Bandırma bu zulmü hak etmiyor” dedi.

Okulların ve üniversitenin açılmasıyla birlikte kavşakta ciddi trafik sıkışıklıkları yaşandığını kaydeden Burhan Deniz, “Bu bölgede bir an önce Karayollarının kavşak çalışması yapması gerekiyor. Bu bölgede hastaneye, okula ve üniversiteye gitmek isteyen vatandaşlarımız özellikle sabah ve mesai saati biriminde kavşakta bulunan ışıklarda 20-30 dakika beklemek zorunda kalıyor. Bu kavşağın yapılmaması bir yandan insanların zamanına mal olurken diğer yandan da akaryakıt israfına neden oluyor. Bu akaryakıt israfı da bir noktada doğaya ve çevreye zarar veriyor. Bölgede kısa zamanda çok sayıda yaşanan trafik kazası sonucu yaralanmalar, ölümler ve maddi zararlar da hepimizi derinden üzdü.” dedi.

“BELEDİYELER ALTERNATİF YOL YAPABİLİR”

Hastane bölgesine ve Çanakkale yönüne giden araçların aynı güzergahı kullandığına dikkat çeken Deniz, bölgede yeni bir kavşak yapılana kadar Büyükşehir ve Bandırma Belediyesi’nin alternatif güzergah ve yol açarak bir nebzede olsa trafiği rahatlatabileceğini belirtti. Yaşanan sorunla ilgili çözüm önerisinde bulunan Deniz şunları söyledi: “Buradaki temel sorun hastane, üniversite ve liselere gidenler ile Çanakkale yönüne yolculuk yapanların aynı güzergahı kullanması. Bu alanda bizim ışıksız bir şekilde hastane bölgesine trafik akışını yönlendirecek bir kavşağa ihtiyacımız var. Bu bölgede hastane olduğunu da düşündüğümüzde düzenlemenin bir an önce yapılması hayati önem taşıyor. Bu kavşak yapılana kadar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Bandırma Belediyesi, Küllefli yolu üzerinde alternatif bir gidiş güzergahı yapabilir. Bandırmalılar sabah ve akşam bu kavşakta yaşanan zulmü hak etmiyor. Buradan Bandırmalılar adına bir kez daha yetkililere çözüm bulmaları için sesleniyoruz.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.