DEMİRTAŞ BANDIRMA’DA  EKONOMİYİ ANLATTI

DEMİRTAŞ BANDIRMA’DA EKONOMİYİ ANLATTI

ABONE OL
15 Haziran 2023 09:51
DEMİRTAŞ BANDIRMA’DA  EKONOMİYİ ANLATTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ticaret Borsasının davetlisi olarak Bandırma’ya gelen ünlü ekonomi uzmanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik gelişmeleri anlattı. Konferansa Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun, Başkan Yardımcısı Ozan Onur, Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Müsiad Şube Başkanı Tolga Tetik, Borsa yönetimi, meclis üyeleri, idari kurum amirleri, borsa genç girişimciler kurulu, kadın girişimciler kurulu, çevre oda ve borsa başkanları ile yöneticileri, banka müdürleri, Bandırma ve çevresinde faaliyet gösteren iş adamları ve sanayiciler yoğun katılım gösterdiler.

Bandırma Ticaret Borsası  Konferans salonunda geniş bir katılımla gerçekleşen ve konuşmacı olarak Pof. Dr. Özgür Demirtaş’ın konuk olduğu “Ekonomideki Güncel Gelişmeler” adlı konferansta dünyadaki ve ülkemizdeki ekonomik gelişmeler göstergeler ve rakamlarla ele alındı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan konferansta açılış konuşmasını Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan yaptı. Can Ata Tan konuşmasında bölge ekonomisi ve sürdürülebilir tarım politikalarına değindi.

Can Ata Tan “ 2022 yılında yapmış olduğu 32 milyar TL’lik işlem hacmi ile ülkemizdeki 113 borsa arasında ön sıralarda yer almıştır. Sahip olduğu akredite laboratuvarları, elektronik satış salonu, yüksek depolama kapasitesi ile üyelerine hızlı ve kaliteli hizmet vermektedir.

Türkiye’de akredite olmuş ilk Ticaret Borsalarından birisidir. Geçen yıl tamamladığı 57.000 ton kapasiteli lisanslı depolarıyla Türkiye’de ön sıralarda yer almaktadır. Bandırma şehrimiz; tarımı, hayvancılığı, balıkçılığı, tarıma dayalı sanayisi ve lojistik imkânlarıyla, Türkiye’nin Güney Marmara’dan dünyaya açılan önemli kapısıdır. Günümüz de en büyük maliyetin zaman yönetimi, en doğru tasarrufun doğru yatırım olduğu ve en değerli kaynağın insan kaynağı olduğunu düşünüyorum. Eğitimli bir insanın, adaleti, ahlakı, kültürü ve doğayı koruyarak en doğru ve rasyonel yatırım ve üretimleri yapacağına inanıyorum.” dedi.

Ardından Prof. Dr. Özgür Demirtaş dünya ekonomisindeki gelişmeler ve ülkemizin izlemesi gereken ekonomik politikaları hazırladığı sunumları ile konuklara anlattı. Demirtaş Türkiye için sürdürülebilir tarım politikalarının oluşturulmasının önemine dikkat çekti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.