DİLE KOLAY… ONLAR 40 YILDIR İŞLERİNİN BAŞINDALAR

DİLE KOLAY… ONLAR 40 YILDIR İŞLERİNİN BAŞINDALAR

ABONE OL
19 Eylül 2023 08:27
DİLE KOLAY… ONLAR 40 YILDIR İŞLERİNİN BAŞINDALAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma’da Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında meslekte 40 yılını dolduran esnaflara “Şehre Vefa Belgesi” takdim edildi. Bandırma Santral Kültür Merkezinde yapılan törene 95 esnaf katılım gösterdi.

Törende konuşan Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun ” Türk Kültürü’nün en köklü geleneklerinden biri olan kelime kökeni kardeşliğe dayanan Ahilik, müstesna medeniyetimiz Türk Kültürü’nün, Horasan’dan Anadolu topraklarına uzanan mirasıdır. O günlerden bu yana esnaf ve zanaatkarlarımızın hem ekonomik hem de ahlaki yönden gelişmeleri için çaba gösteren bu topluluk Hacı Bektaş-ı Veli’nin tavsiyeleri unutulmadan günümüze kadar taşınmıştır. Ülkemizin güzel insanlarının yardımseverliği, dayanışması ve hoşgörüsünün en güzel örneği bu kuruluşun taşıdığı değerlere hep birlikte sahip çıkıp gelecek nesillere aktarmayı sürdüreceğiz. Ahiliğin anlayışında olduğu gibi, şehrimize değer katan her meslekten kardeşimizi hiçbir ayırım gözetmeksizin başımızın üstünde tutmaya devam edeceğiz. Bugün vesilesi ile esnafımızın, zanaatkarlarımızın, sanatçılarımızın ve birbirine destek olan her bir kardeşimizin Ahilik Haftası’nı kutluyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Bandırma’daki 13 esnaf odası tarafından tespiti yapılan ve meslekte 40 yılını doldurmuş 95 esnafa, oda başkanları eşliğinde belgeleri takdim edildi.

Etkinliğe Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un yanısıra Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, Meclis Üyesi Merve Polat, Ak Parti, İyi Parti, Deva Partisi İlçe Başkanları, Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Niyazi Güler, Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, Meslek ve Esnaf Odalarının Başkan ve yöneticileri ile esnaflar katıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.