DALÇIKLAR BALÇIK OLDU - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DALÇIKLAR BALÇIK OLDU

Bu haber 14 Şubat 2020 - 17:00 'de eklendi ve 4.018 kez görüntülendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur seçildikten kısa bir süre sonra Bandırma’ya gelerek şehrin trafiğini rahatlatacak Dalçık inşaatlarının hemen başlayacağı müjdesi vermesinin üstünden yaklaşık 5 sene geçti. Toplantıya katılan partililerin coşkusu Ahmet Edip Uğur Başkanı çok etkilemiş olacak ki Dalçık projelerinin 2017 yılının sonuna kadar biteceği konusunda sözler vermişti. Projelerini Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Dalçık Projeleri Karayolları tarafından yapılacaktı. İlki 6. Ana jet üssü önünde yapılacak Dalçık Projesinin ikincisi de Liman AVM önündeki kavşakta hayata geçirilecekti. Bu iki Dalçık Projesi Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un söylemiyle 2017 yılı bitmeden ulaşıma açılacaktı. Seneler su gibi akıp gitti. Uğur Başkan çok yorulduğu için görevinden istifa ettirildi. Çok dirense de baskı o kadar büyüktü ki gözyaşlarıyla koltuğu bırakmak zorunda kaldı. Yerine çok güzel şiir okuyan Zekai Kafaoğlu başkanlık koltuğuna oturdu. Bandırma için önemli projeler hazırladıklarını Bandırma’ya her gelişinde ifade eden Zekai Başkan döneminde de Bandırma’nın Dalçıkları bir türlü bitirilemedi. Başlayan inşaat yüzünden kapanan yollar Bandırma’ya ek sorunlar getirse de Bandırmalı dalçıklar bitince kentin trafiği rahatlayacak umuduyla kaderini sineye çekmeye devam etti.

2019 yılı seçimlerinde Büyükşehir koltuğuna bu kez Yücel Yılmaz kuruldu. Yücel Başkan gördüğüm kadarıyla siyaseten çok akıllı birisi. Bandırma’da Ak Parti’nin yaşadığı siyasi hüsranın ana temellerinden birisinin Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Bandırma’yı yok saymasını olduğunu görerek Bandırma ile Büyükşehri barıştırma çabası içine girdi. Tespit de doğruydu barışma çabaları da bence de doğruydu. Tolga Başkan ile birlikte hareket etmesi bu çabaları Bandırma tarafında da olumlu karşılandı. Ancak sonuç olarak Bandırma hala beklemeye devam ediyor. 2017 yılı sonunda bitecek sözü verilen Dalçıkların ilki hala ortalarda yok. Yüklenici firma yağmur su giderlerinin Büyükşehir Tarafından hatalı yapıldığı gerekçesiyle projeyi devam ettirmiyor. İnşaat alanında bekleyen bekçinin dışında çalışan birini görmek olası değil. Önce hava üssü kavşağındaki Dalçık bitecek, sonra Liman AVM önündeki kavşaktaki Dalçık bitecek. En sonra da sonradan eklenen proje olan Hastane Üniversite kavşağında çalışmalar başlayacak. Sizce Yücel Yılmaz Başkanın döneminde bu projelerin bitmesini Bandırmalı görebilir mi? Bence hayır. Bandırma sanırım bu konuda biraz daha sabredecek. Çikolata dükkanı açmak için Bandırma’ya gelen Ak Parti Milletvekili Adil Çelik’e bu projelerin neden hala yapılamadığı sorduğumda ekonomik tedbirler yüzünden geciktiğini ifade etmişti. Ancak Balıkesir merkez ilçelerinde ve diğer küçük ilçelerinde başlayan projeler nedense ekonomik tedbirlere takılmazken olan Bandırma projelerine oluyor.
Uzman değilim çok da zeki olduğumu düşünmüyorum. Ancak bu Dalçıkların Bandırma şehiriçi trafiğine nasıl katkı vereceğini çok da anlamış değilim. Tamam, çevre yolunda trafik daha akıcı hala gelecek. Lakin şehiriçi trafik aynı kalacak. Yine ışıklarda yoğunluk azalmayacak. İş giriş ve çıkış saatlerinde trafik keşmekeşi devam edecek. Aklımın erdiği kadarıyla bu Dalçıklar şehiriçi trafiğine ilaç olmayacak. Lakin Hastane ve Üniversite kavşağı bu Dalçık projeleri ile rahatlayacak. Bu kavşak bence Liman AVM kavşağındaki çalışmaların da önüne geçirilmeli diye düşünüyorum.Bizim kuşağın hayali olan Bandırma’nın il olma hayali Balıkesir’in Büyükşehir olmasıyla Kaf Dağı’nın ardında kaldı. Bu gerçeği ne yazık ki kabul etmeliyiz.
Kabul ettiğimiz bu gerçekle de yaşamaya alışmalıyız. Bunun için Büyükşehrin gerçekten samimiyetine ve özel ilgisine ihtiyacımız var. Büyükşehir Bandırma’ya ve Bandırmalıya kendinin özel olduğunu hissettirecek projeleri hayata geçirmek zorundadır. Yücel Yılmaz Başkan için bu dönem Bandırma’yı kazanma ya da tamamen kaybetme dönemi olacaktır.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

Grand Asya Hotel

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN