DAHA FAZLA AYÇİÇEK ÜRETİMİ YAPMAK ZORUNDAYIZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

DAHA FAZLA AYÇİÇEK ÜRETİMİ YAPMAK ZORUNDAYIZ

Bu haber 22 Ocak 2021 - 9:50 'de eklendi ve 639 kez görüntülendi.

Türkiye’de ayçiçeği ihtiyacın sadece yarısı kadar Ayçiçek üretiminin yapıldığını belirten Trakya Birlik Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, ayçiçeğine yapılan zamların altında bu neden yatıyor dedi.

Dünya’daki pandemi krizi nedeni dolayısıyla ayçiçeği ithalatında sıkıntılar yaşandığını ifade eden Hüseyin Kocabıyık “Ayçiçek yağı ithal ettiğimiz Rusya, Ukrayna ve Bulgaristan gibi ülkeler pandemi yüzünden fiyatları hem yükselttiler hem de miktarlarda kısıtlamalar getirdi. Bu da Ayçiçek yağlarında artışlara neden oldu. İthalattan kurtulmak için çok daha fazla alanda Ayçiçek ekim yapmak zorundayız. Ayçiçek ekimi yapacak çiftçilere de devlet teşvikler vermelidir.

Trakya Birlik olarak vatandaşlar için mümkün olduğu kadar artışı fiyatlara yansıtmamaya gayret ediyoruz. Şu an itibari ile marketlerde 5 litrelik Ayçiçek yağımız 67-68 liradan satılıyor. Vatandaşlarımızı %100 yerli olan ve katkısı olmayan Trakya Birlik yağlarını kullanmaya davet ediyorum.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.