DAĞ: BANDIRMALI OLMAKTAN ŞEREF DUYARIM

DAĞ: BANDIRMALI OLMAKTAN ŞEREF DUYARIM

ABONE OL
4 Mart 2024 10:33
DAĞ: BANDIRMALI OLMAKTAN ŞEREF DUYARIM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisi Bandırma Belediye Başkan adayı Hayrettin Dağ düzenlediği toplantı ile meclis üyelerini tanıttı. Doğduğun yer değil doyduğun yer önemlidir diyen Hayrettin Dağ, Bandırma’da yaşamaktan Bandırmalı olmaktan şeref duyarım dedi.

Tüm ailesi Kürtleri temsil etmiyorlar

Açılış konuşmasını yapan Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Burhan Deniz, kısa bir süre önce yaptığı basın toplantısında CHP ile yapılan ittifak görüşmelerini bu kez partililerine anlatarak “ Biz Gelecek Partisi ve Burhan Deniz olarak her türlü fedakarlığı yaptık. Bu süreçte Ahmet Akın’da bize anlayış gösterdi. Ancak Tüm ailesini aşamadık. Son kez Tüm’lerin ofisinde bir araya geldik. Ben belediye başkan yardımcılığından vazgeçtim. Hayrettin Dağ’ı meclis listesine koyun dedik. Bizim listede yeteri kadar Kürt var, Hayrettin Dağ da Kürt başka isim verin dediler kabul etmedik. Sıkıntı Hayrettin Dağ’ın Kürt olması değildi. Hayrettin Dağ ateist bir Kürt olsaydı kabul ederlerdi. Oysa ki, Hayrettin Dağ namazında niyazında biri idi. O yüzden onu istemediler.

Bandırma’da bir algı yaratılmış. Tüm ailesi Bandırma’daki Kürtleri temsil ediyor algısı baştan sona yanlış. Bugüne kadar Tüm’ler doğu kökenli aileler için ne yapmışlar. İşte bu salonda bulunanlar yanıt versin. Kim aralarında Mehmet Tüm ve Ozan Tüm’ü görmüşler. Bu süreçte yaşanılanları Mehmet Tüm ve Ozan Tüm delikanlı iseler çıkıp anlatsınlar. “ Dedi.

Bandırma hala kimlik arayışında

Kürsüye çıkan Gelecek Partisi Bandırma Belediye Başkan adayı Hayrettin Dağ “ 1983 yılında Ağrı Patnos’da doğdum. 24 seneden bu yana Bandırma’da fırıncılık ve inşaat işleriyle uğraşıyorum. İnsanın doğduğu yer değil doyduğu yer önemlidir diye düşünüyorum. O yüzden Bandırma’da yaşamaktan Bandırmalı olmaktan şeref duyuyorum.

Yolları yapmak, altyapı sıkıntılarını çözmek belediyelerin rutin işleridir. Bandırma hızla sanayileşen bir kent. Kısa sürede gelecek sanayi ile nüfusu katlanarak artacak. Bu konuda Bandırma’nın ne yazık ki bir hazırlığı yok. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Bandırma’yı yönetenler değişimizin önünde duramayacaklarını anlamalıdırlar. Bandırma bölgesel olarak hala bir kimlik arayışı içinde, sanayi mi, üniversite mi, turizm kenti mi olacağına karar veremedi. Deprem hazırlıkları hiç yok. Kentin büyük bir çoğunluğu 1999 öncesi inşa edilen binalardan oluşuyor. Trafik içinden çıkılmaz bir noktaya geldi.

Biz seçilirsek eğitime destek vereceğiz. Dar gelirli ailelere burs sağlayıp kırtasiye yardımında bulunacağız. Okullarımıza güvenlik ve temizlik elemanları vereceğiz. İlkokul çocuklarımıza beslenme desteğimiz olacak. Bandırma’da kültür ve sanat sokaklar kuracağız. Yeni spor alanları kazandıracağız. Gerçek sosyal belediyecilik nasıl yapılır Bandırma’ya göstereceğiz. Bandırma’yı bandırmalılar ile beraber yöneteceğiz.” Dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.