CUMA NAMAZI CUMHURİYET MEYDANINDA KILINABİLECEK - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CUMA NAMAZI CUMHURİYET MEYDANINDA KILINABİLECEK

Bu haber 28 Mayıs 2020 - 15:37 'de eklendi ve 1.055 kez görüntülendi.

 

Pandemi dolayısıyla cemaatle ibadete kapatılan camiler, 29 Mayıs Cuma günü tekrar açılıyor. Kılınacak ilk Cuma namazı için İlçe Müftü Vekili Cemalettin Torun konu ile alakalı olarak Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu.

Cuma namazının cami ve okul bahçeleri ile Cumhuriyet Meydanında kılınacağını belirten İlçe Müftü Vekili Cemalettin Torun “Cuma namazımızı camilerin içinde değil bahçelerinde sosyal mesafe kuralına uyarak kılacağız. Vatandaşlarımız abdestlerini evlerinde alarak gelmeleri gerekiyor. Cuma namazına iştirak edecek vatandaşlarımız maske takma zorunluluğunda olacaklar. Maskesiz ve seccadesiz gelen vatandaşlarımızın girişine izin verilmeyecek.

Cuma namazının kalabalık olacağı ve sosyal mesafe kuralının uygulanacak olması nedeniyle okul ve cami bahçelerinin yeterli gelmeyeceği düşüncesiyle Cumhuriyet Meydanında da vatandaşlarımız Cuma namazını kılınabilecekler. Pandemi kuralları gereği 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlarımız Cuma namazını evlerinde kılacaklar. “dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel