ÇÖMEZ’DEN SİYASİ NEZAKETSİZLİĞE TEPKİ!

ÇÖMEZ’DEN SİYASİ NEZAKETSİZLİĞE TEPKİ!

ABONE OL
5 Mart 2024 12:56
ÇÖMEZ’DEN SİYASİ NEZAKETSİZLİĞE TEPKİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Op. Dr. Turhan Çömez’in katıldığı CHP’li Ayvalık Belediyesi’nin düzenlediği Altınova Folklorik Deve Güreşleri’nde organizasyon yetkilileri tarafından büyük bir ayıba imza atıldı.

Altınova Folklorik Deve Güreşleri öncesi “Ahmet Akın Kupası için meydana Sayın Ahmet Akın’ı davet ediyoruz” anonsu yapıldı.

Ardından da Akın, sahaya inerek halkla selamlaştı. Daha sonra alana gelen Turhan Çömez’i ise hiçbir protokol karşılamadı, orada bulunduğuna dair anons da yapılmadı. İYİ Partili yöneticilerin anons yapılması talepleri ise reddedildi. Çömez’in sahanın içerisine girilmesine de izin verilmedi. Kendisine oturması için yiyecek artıklarının olduğu masa gösterilince, Çömez bu yeri terk ederek sahaya indi ve tel örgülerin ardından halkı selamladı. Çömez’e yapılan ayıba ise vatandaş sessiz kalmadı, adeta Çömez’i bağrına bastı.

Çömez’e etkinlikte eşlik eden İYİ Parti Ayvalık İlçe Başkanı Gülten Sütçüoğlu, İYİ Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Oğuz Osman Cantürk, İYİ Parti Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi Adayları ve İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyeleri de bu ayıba şahit oldu.

Çömez’e, Vatandaştan Yoğun İlgi

Deve Güreşlerine katılan vatandaşlar organizasyon yöneticilerine tepki gösterdi. Çömez’i vatandaşlar adeta bağrına bastı. Vatandaşlar “Turhan Çömez” sloganları atınca da Çömez soluğu vatandaşların yanında aldı. Halkın arasına karışan Çömez’e ilgi burada da büyüktü. Alkışlarla karşılanan Çömez’e “Turhan abi” diye sevgi gösterisinde bulunan vatandaşlar, Çömez’e destek sözü verdi. Hatıra fotoğrafı çektirdi.

Vatandaşlarla sohbet eden Çömez’e bir vatandaş, “Takipçiniziz. Televizyonda konuşmalarınızı izliyorum. Çok beğeniyorum sizi. Hep beraberiz, başarılar diliyorum” dedi.

“Gece Uykusuz Bıraktın Bizi”

Televizyon programlarına katılan Turhan Çömez’in yayınlarını kaçırmadığını belirten bir vatandaş ile Çömez arasında geçen sıcak sohbet de dikkat çekti. Çömez’e, “Sizi seviyoruz dün de yarın da Turhan Çömez. Dün gece izledim sizi. Uykusuz bıraktın bizi” diye seslenen vatandaşa Çömez’in yanıtı, “Kusura bakma, bağışla” oldu.

“Altınova’ya 40 Yıldır Yatırım Olmadı”

“Vekiline destek var mı sorusuna, “Var tabi’ diye yanıt veren vatandaş Altınova’ya yatırım yapılmamasından dertliydi. “40 yıldır buralıyım ama yatırım yapılmadı Altınova’ya.” dedi. Çömez’in yanıtı da, “Biliyorum, buraları cennet gibi yapacağız oldu.

Çömez’den Yapılan Ayıba Eleştiri

Organizasyonda yok sayılmak istenen İYİ Parti Balıkesir Milletvekili ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Op. Dr. Turhan Çömez, konuyla alakalı açıklamada bulundu. Organizasyon yetkililerini sert bir dille eleştirdi. Çömez şu açıklamalarda bulundu; “Siyasette rekabet vardır ve olmalıdır da. Rekabet kaliteyi getirir. Bugün Ayvalık’ta deve güreşlerinde yaşadığımız manzara bir rekabet değil bir nezaketsizlik hatta seviyesizliktir. Bölgenin bir milletvekilinin ve büyükşehir belediye başkan adayının karşılanmayışı, talep edilmesine rağmen adının anons edilmeyişi ve yemek artıkları ile dolu bir masaya oturtulmak istenmesi çirkindir ve saygısızlıktır. Ayvalık Belediyesi’nin geleneklerimize ters bu yaklaşımı kenti nasıl yönettiğinin de bir göstergesidir. Biz bunlara itibar etmeyiz, dönüp bakmayız. Biz de gerekeni yaptık. Sahaya girdik.Tel örgülerin üzerinden bizi muhabbetle ve coşkuyla bağrına basan halkımızla kucaklaştık. Halkımız kendi iradesini hiçe sayan bu çirkin tutuma gerekli cevabı vermiştir, bundan sonra da verecektir. Siyasi tarihten ders almayan bu anlayışa millet dersini verecektir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.