ÇÖMEZ : ET BANDIRMA’DA LONDRA’DAN PAHALI

ÇÖMEZ : ET BANDIRMA’DA LONDRA’DAN PAHALI

ABONE OL
20 Nisan 2023 18:57
ÇÖMEZ : ET BANDIRMA’DA LONDRA’DAN PAHALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve Balıkesir İyi Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Turhan Çömez, Pazartesi Pazarı’’nda esnafı ziyaret etti. Çömez, bir kasapta günden güne zamlanan et fiyatlarına dikkat çekti.

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez, Pazartesi Pazarı’nda esnaf ziyareti yaptığı sırada gözlemlediği zamlar üzerine Türkiye’de bolluk içerisinde yokluğun yaşandığını ifade etti. Çömez, “Dünyanın en bereketi toprakları burası. Ülke varlık içerisinde yokluk yaşıyor. Çünkü bu ülkenin başında beceriksiz bir iktidar var. Milleti değil kendini düşünen siyasal bir anlayış var.” dedi.

“KİLOLARCA KIYMA SATIYORDUM ŞİMDİ 250 GRAM KIYMAYI ZOR SATIYORUM”

Maliyetlerin arttığını dile getiren kasap ise “Hayvan diye bir şey yok ülkede. Ben her gün 50-60 kilo kıyma satıyordum. Şimdi bazı günler yarım kilo bile satamıyorum. Şimdi kilo ile kıyma alanlar 250 gram kıyma anca alabiliyorlar. Kıyma alan kuşbaşı et de alıyordu. Şimdi kuşbaşı et satmıyoruz desek yeri var. Bugün 300 liradan sattığım kıyma yarın 350 lira olacak” diye konuştu.

“İNSANLAR İKTİDARIN YANLIŞ POLİTİKALARI YÜZÜNDEN ET YİYEMEZ HALE GELDİ”

İngiltere’de kıymanın kilosunun 120 lira civarında, Türkiye’de ise 350 lira olduğunu vurgulayan Çömez, İngiltere’de bulunan ALDI isimli marketteki kıyma fiyatlarını işaret etti. Çömez, “Erdoğan, dünyanın bizi kıskandığını söylüyor. Ben size bir örnek göstereceğim. İngiltere’de ALDI Market’te yarım kilo kıymanın satış fiyatı 2.49 pound yani 60 liranın altında.” dedi. İktidar mensuplarına seslenen Çömez,
“21 yıldır iktidardasınız ve insanlar sizin yüzünüzden et yiyemez hale geldiler. Tarıma, hayvancılığa desteği bıraktınız. Sadece beton ekonomisi ve algı anlayışı ile Türkiye’yi idare etmeye çalışıyorsunuz.” dedi.

“HİÇ KİMSEYİ KANDIRMASINLAR”

İngiltere’de asgari ücretle çalışan birinin bir saatlik maaşıyla iki kilo alabileceğinin bilgisini veren Çömez, Türkiye’deki köyde çalışan bazı vatandaşların bir saatlik değil bir günlük yevmiyesiyle dahi bir kilo kıyma alamadığını söyledi. Çömez, “Bunun sebebi beceriksizlik, çapsız, aymaz bir siyasal anlayıştır. Hiç kimseyi kandırmasınlar. Dünyanın en bereketli topraklarında bu milleti açlığa, sefalete terk etmenin temel sebebi bugünkü insanları istismar eden, algı operasyonlarıyla oylarına talip olan siyasal anlayıştır. Türkiye’yi bu anlayışa mahkum eden, insanları açlık ve sefalet içerisinde yaşamaya mahkum eden bu millette bereketli topraklarda böyle bir hayatı, böyle bir layık gören iktidara bu millet cevabını verecektir. Çok az kaldı.” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.