ÇOCUKLAR VE KİTAPLAR DOĞADA BULUŞTU

ÇOCUKLAR VE KİTAPLAR DOĞADA BULUŞTU

ABONE OL
24 Nisan 2024 13:32
ÇOCUKLAR VE KİTAPLAR DOĞADA BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TEMA Vakfı ve Bandırma Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri “ Doğada kitap okuyoruz” etkinliklerinin 4.cüsü Balcı Çamlığında gerçekleştirildi. Yaklaşık 200 öğrenci doğada kitap okudular. Geleneksel hale gelen “ Doğada Kitap okuyoruz “ etkinliğine TEMA yöneticileri, Bandırma Belediyesi Meclis üyesi Vedat Demir, Belediye Temizlik İşleri Müdürü Zafer Ekşi, Paşakonak Mahalle Muhtarı Betül Moralı katıldılar.

TEMA Vakfı Bandırma Şube Başkanı Burak Uğur açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür ederek “ Yıl içinde 200 İlkokul öğrencimiz ile Tema Vakfı olarak beraber çalışıyoruz. Bu süreçte öğrencilerimiz doğa sevgisini verirken hangi hangi hangi ortamlarda yetişir gibi temel bilgiler veriyoruz. Yıl içinde teoride verdiğimiz bu bilgileri de 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlediğimiz “ Doğada kitap okuyoruz “ gününde pratiğe dökmüş oluyoruz. Hem bayramı kutlamış hem de çocukları ve kitapları doğada buluşturmuş oluyoruz. “

TEMA Gönüllüleri lideri Esin Ekşi de “ Çocuk Bayramını doğada kitap okuyarak kutluyoruz. Doğada çocuklarımızla buluşarak onlara doğa sevgisini küçük yaşlarda vermek amacındayız. Geçmiş kuşaklardan bize armağan edilen doğayı koruyarak gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. “ Dedi.

Doğada kitap okuyoruz etkinliğine Şehit Öğretmen Mustafa Boz İlkokulu, Yaman Egeli İlkokulu, Hasan Atlı İlkokulu ve Minik Eller Anaokulu öğrencileri katıldılar. Etkinlik sonunda TEMA Eğitimlerine katılan öğretmenlere belgeleri verilirken tüm çocuklara dikilmek üzere ayçiçek tohumu dağıtıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.