ÇİLİNGİR Mİ? DİYALOG MU? - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÇİLİNGİR Mİ? DİYALOG MU?

Bu haber 14 Ocak 2020 - 11:50 'de eklendi ve 904 kez görüntülendi.

Bandırma Kent Konseyi ile Bandırma Belediyesi arasındaki anlaşmazlıklar artarak devam ediyor. Harun Karacan Gençlik ve Spor Merkezinde kurs gören bazı bayanların namaz kılmak için kullandıkları odanın Kent Konseyi Başkanlığı tarafından depo olması gerekçesiyle kilitlenmesi ile başlayan gerginlik dün zirve yaptı.

Bandırma Belediyesi yetkililerinin odanın anahtarını Kent Konseyi Başkanı Murat Ergöz’den talep etmesi üzerine başlayan sözlü tartışma belediye yetkililerinin olay yerinden ayrılması üzerine şimdilik sona erdi.

Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Kent Konseyi Başkanı Murat Ergöz “ Bahse konu olan oda Bandırma Kent Konseyi Başkanlığı sorumluluğunda olan bir yer. Anahtarı bize vereceksiniz diyerek emrivaki tavırları doğru bulmuyoruz. “ dedi.

ODA İLE İLGİLİ KİRA VE TAHSİS SÖZLEŞMESİ YOKMUŞ!

Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun Şehir Gazetesine yaptığı açıklamada “ Olayın bu boyuta gelmesinin sorumlusu Kent Konseyidir. Bildiğiniz üzere kısa bir süre önce kursa gelen bayanların namaz kılmak için kullandıkları küçük bir oda yine Kent Konseyi Başkanlığı tarafından kilitlenmişti. Bayanların talebi üzerine o odayı tekrar bayanların namaz kılması için açtık.  Şimdi de Kent Konseyi tarafından kapatılan Kadın Danışma Merkezinin yerine kurulmakta olan Kadın Dayanışma Derneği bizden yer talep etmesi üzerine sözü edilen yeri onlara vermek istedik. Ancak Kent Konseyi Başkanı anlaşılmaz bir tavırla anahtarı teslim etmiyor. Odanın Kent Konseyi sorumluluğunda olduğu doğru değil. Bu oda ile ilgili olarak Kent Konseyinin kira ve tahsis sözleşmesi bulunmuyor. Oda Bandırma Belediyesinin uhdesinde bulunuyor. Kısa sürede bu sorunu çözeceğiz. “ dedi. Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel