CİCİM AYLARI SONA MI ERDİ? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CİCİM AYLARI SONA MI ERDİ?

Bu haber 19 Şubat 2021 - 9:40 'de eklendi ve 7.891 kez görüntülendi.

2018 Yılında yapılan seçimler sonrasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Bandırma Belediyesi arasında başlayan bahar havası ya da başka bir deyişle cicim ayları sanırım artık sona eriyor. Her iki Belediyenin başına da ticaret erbabı kişilerin gelmesiyle siyasi rekabet bitmiş ve Balıkesir ile Bandırma ticari mantıkla yönetilen şehirler olmuştu. Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz’ın Bandırma teşkilatına “Tolga Başkana yüklenmeyeceksiniz, siyaseti seçimlere 6 ay kalaya kadar bırakacaksınız “uyarısı geçtiğimiz haftaya kadar dikkate alınmıştı. Bandırma Belediyesi Meclisinde Ak Parti grubunun uslu çocuk olmaları, muhalefet yapmadan her şeye onay vermeleri hep bu uyarının sonucu idi. Tolga Tosun Balıkesir için sessiz kalırken, Yücel Yılmaz’da Bandırma için şirin çocuk imajını sergilemişti.
Lakin ne olduysa Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun bu cicim aylarını sona erdirecek bir çıkışla Balıkesir medyasına açıklamalarda bulundu. Neden Bandırma Medyasına değil de Balıkesir Medyasına dert yandı, onu da pek anlamış değilim aslında. Sanırım derdini daha etkili anlatabileceğini düşündü. Neyse o faslı şimdilik rafa kaldıralım. Peki, Tolga Başkan ne demişti de Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin Balıkesir’den olaya cevap verme gereği duymuştu?
Olayın başlangıç noktası Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Balıkesir’in ilçelerinden 2 Milyon m2 araziyi Hazine’den alması ve bu arazileri satmak için meclisten yetki almak istemesiydi. Bu arazilerin 25 dönümlük kısmı da Bandırma’daydı. Tüm bu işlemler yapılırken nezaketen bile olsa ilçe belediyelerine bilgi verilmemişti. Tolga Tosun bu nezaketsizlikten yola çıkarak 2 senenin suskunluğunu adeta Balıkesir medyasına bozdu. “Bizler muhalefet belediyeleri olarak Devletten bir çubuk bile alamazken, iktidar belediyeleri istedikleri arazileri alabiliyorlar” dedi. Bandırma’nın hizmet alamamasını gündeme getirerek 7 senede Bandırma’ya Büyükşehir tarafından çivi bile çakılmadığı ifade etti. Daha da ileri giderek Bandırma’ya gelenlerin algı yaratarak gittiklerini söyledi. Bu söylediklerinin doğruluğuna Bandırma’da yaşayanlar karar verecek ve seçim zamanı geldiğinde faturayı kuşkusuz birilerine de ödetecekler.
Gelelim olayın Ak Parti tarafına. Tolga Başkan’ın bu açıklamalarından sonra Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclis Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, Balıkesir’den sözüm ona Tolga Tosun’a ayar vermeye kalktı. Sayın Şahin, önce Dursun Mirza’ya salladı. 5 yılı laklakla geçiren Dursun Mirza’nın Bandırma’ya hizmet gelmemesinin nedeni olarak gördü. Başarılı olsaydı partisi onu tekrar aday gösterirdi dedi. Bazı siyasetçilerin evlerinin önünü görmeden ahkam kesmelerini bir türlü anlamış değilim. Dursun Başkanın başarılı olup olmadığının kararını bırakında Bandırmalılar versin. Bu işi sizin işiniz değil Sayın Şahin. Birde aday gösterilmeyen başarısızdır şeklindeki mantık doğru ise çok başarılı olduğunu söylediğiniz, Balıkesir’i uçurduğunu iddia ettiğiniz Zekai Kafaoğlu’nu Ak Parti olarak neden aday göstermediniz diye adama sormazlar mı? Dursun Mirza’ya sallarken gelin de onun eseri olan Kapalı Pazaryeri ve Yaşam Alanını, Güneş Enerji Santralini, Santral Kültür Merkezini ziyaret edin derim.
Sayın Mehmet Birol Şahin Tolga Tosun’un açıklamalarına yanıt vermeden sadece siyaset yapmış. Keşke 7 seneden bu yana Büyükşehir olarak Bandırma’ya yapılan hizmetleri gözümüze sokarcasına anlatsaydı. Tolga Tosun’a eserleri önünde fotoğraf çektir diye akıl vereceğine, kendi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma’daki eserleri önünde fotoğraf çektirseydi. Sanırım Sayın Şahin pandemi zorlulukları yaşanırken bile Tolga Tosun Başkanlığındaki Belediye’nin Bandırma’da yaptıklarını pek takip etmemiş. Pandemi döneminin zorlukları içerisinde Tolga Başkan en azından bu süreçte seçim vaadleri olan anaokullarını, Eğitim Evi Binasını, yeni asfalt plent tesisini yapmayı ihmal etmedi. Tabi Tolga Başkan’ın bir ilçe belediyesi olarak Büyükşehir Belediyesi gibi Zağnos Paşa Meydanı’na Bakanlık’tan milyonlarca lira ödenek çıkartması beklenemez ama o da kendi yağıyla kavrulmaya çalışıyor işte.
Neyse bence bu açıklamalardan sonra konunun kişiler değil Bandırma olduğuna karar verdim. Bu vakitten sonra Bandırma’da yaşayan biri olarak Dursun Başkan’dan ya da Tolga Başkan’dan yana değil Bandırma’dan yana olmanın önemini bir kez daha anladım. Siyasi düşünceleri ne olursa olsun tüm Bandırmalıların bu şehirden yana olmaları gerektiğinin altını kalın çizgilerle çizerek bir kez daha yazıyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .