CHP'LİLER CUMHURİYET YEMEĞİNDE BULUŞTU - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP’LİLER CUMHURİYET YEMEĞİNDE BULUŞTU

Bu haber 25 Ekim 2021 - 9:56 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.

CHP İlçe Teşkilatı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Yemeği düzenledi. Cumhuriyet Yemeğine CHP Balıkesir Milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin, Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, geçmiş dönem milletvekilleri ve belediye Başkanları katıldı. Cumhuriyet Balosunun açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı Selim Panç yaptı.

Cumhuriyet,  yöneticilerin vatandaşlara kullarım dediği bir ülkeden, yöneticilerin vatandaşlara efendiler dediği bir ülkeye geçmenin adıdır diyen Panç “Tek bir kişinin ağzından çıkan hükümle yasamanın, yürütmenin ve yargının karar aldığı bir ülkeden Anayasal güvence ile güçler ayrılığı ilkesine geçişin adıdır. Demokrasinin, yöneticilerin halk tarafından seçilişinin, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir demenin adıdır.

Cumhuriyet, Bandırma Vapurunda Mustafa Kemal’in kurduğu özgürlük, bağımsızlık düşünün adıdır. Bu Cumhuriyet’i de kuran, hayata geçiren Ne mutlu ki Kurucu Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve partimizin kadrolarıdır. Yaklaşık yüz yıl sonra; kurucu değerlerimizin peşinde giden, Bağımsızlık ve özgürlük için mücadele eden ve altı oku yüreğinde taşıyan Hepimizin Cumhuriyet’i hepimiz için kutlu olsun.” Dedi.

Cumhuriyet yemeği daha sonra sanatçıların söylediği şarkılar ile devam etti. Yemeğin son bölümünde ise Cumhuriyet Yemeğine katılanlar Cumhuriyet pastasını kesitiler.

 

 

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.