CHP'DEN "AVM YAPILACAK" İDDİASI! - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP’DEN “AVM YAPILACAK” İDDİASI!

Bu haber 26 Şubat 2021 - 18:26 'de eklendi ve 7.996 kez görüntülendi.

Bandırma’nın Kayacık Mahallesi 2591 / 155 ada parsel’de bulunan 25 dönümlük Milli Emlak’a ait arazi Büyükşehir Belediyesi ile Bandırma Belediyesi arasında gerilim yarattı. Kaymakam Tuncay Sonel döneminde Banvit Basketbol Kulübü’nün maçlarını oynaması için 5 bin kişilik Kapalı Spor Salonu yapılması planlanan ve bu proje için ot bedeli de ödenen 25 dönümlük arazi Kasım 2015 dönemi Bandırma Belediye Meclisi’nde de spor alanı olarak karara bağlanmıştı.

Gelişen süreçte Banvit Bandırma Basketbol Kulübü’nün kapanmasının ardından arazi yeniden Milli Emlak’a devredildi. Geçtiğimiz Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ise 25 dönümlük arazi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi mecliste satış yetkisi talep etmesi üzerine Bandırma Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi arasında söz konusu arazi nedeniyle gerilim yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Teşkilatı ise Başkan Selim Panç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte söz konusu araziye giderek burada bir basın açıklamasında bulundu. CHP İlçe Başkanı Selim Panç, araziye Büyükşehir Belediyesi tarafından AVM yapılacağının konuşulduğunu belirterek, “Bandırma Kayacık Mahallesi’nde  2591/155  ada parsel  25.000m2  ,  Milli Emlak’a ait arazi  5 Bin kişilik  kapalı spor tesisi yapılması için , Gençlik ve spor müdürlüğünün önerisiyle  2015 yılında   Balıkesir Mera komisyonu tarafından mera vasfından çıkarılmıştı. İmar değişikliği , o zamanki   Banvit Bandırma Basketbol kulübünün talebi ile görüşülmüş ve Kasım 2015 Bandırma Belediye Meclisi toplantısında karara bağlanmıştı. Gelişen süreçte ilgili parsel Banvit Bandırma Basketbol Kulübünün kapanmasının ardından tekrar Milli Emlak’a devredildi.Milli Emlak’a ait  bu alanın, bir şekilde ve kimsenin haberi olmadan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne  devredildiğini  öğrenmiş bulunuyoruz. Hatta öyle ki ilgili alana daha önce planlandığı üzere  bir spor kompleksi değil de  Büyükşehir Belediyesi tarafından bir AVM yapılacağı konuşulmaktadır. Geçtiğimiz  günlerde Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisinde  birçok ilçede Milli Emlak’a ait arazilerin sessiz  sedasız , Balıkesir Büyükşehir Belediyesine devri onaylandı. Bu  duruma  ilçe Belediyeleri tepki gösterdi.Çünkü bu arazilere  ne yapılacağı , ne için kullanılacağı konusunda hiçbir  fikir  yok. Bu arazilerin Milli  Emlak’tan  alınmasının amacı  ranta  çevirip ,  Türkiye’nin en borçlu Belediyelerinden  biri  olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin  borçlarının kapatılması mı  ? Bu sebeplerle buradan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne   çağrıda bulunuyoruz! Kayacık Mahallesi’nde yer alan bu alana  , daha önce de kararı alındığı gibi  bir spor tesisini yapmaları gerektiğini söylüyoruz! Böylece bu güne kadar tek bir çivi çakmadıkları Bandırma’ya bir faydaları dokunabilir! Yapacak güçleri, imkânları ve niyetleri  yoksa bahane  üretmelerine de  gerek olmadığını da belirtiyoruz! Eğer bunu yapamayacaklarsa ilgili parseli Bandırma Belediyemize devretsinler! Bizim halkçı belediyemiz halkımızın kullanımına sunulacak bu spor tesisini şehrimize kazandıracaktır” diye konuştu.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.