CHP’DE SKANDAL… GENEL MERKEZİN ÖN SEÇİM KARARI SÜMEN ALTI MI EDİLDİ?

CHP’DE SKANDAL… GENEL MERKEZİN ÖN SEÇİM KARARI SÜMEN ALTI MI EDİLDİ?

ABONE OL
20 Şubat 2024 14:16
CHP’DE SKANDAL… GENEL MERKEZİN ÖN SEÇİM KARARI SÜMEN ALTI MI EDİLDİ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma İlçe Teşkilatı’nda neler oluyor? 31 Mart yerel seçimleri için partilerin hız almaya başladığı şu günlerde Bandırma Belediye Başkan Adayı’nı oldukça çetin ve gecikmeli bir süreç sonunda belirleyen CHP’de Genel Merkez’den gelen ön seçim yapılmasına dair kararın sümen altı edildiği iddiaları gündeme geldi. İddialara göre, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi Belediye Başkanlığı için 8 aday adayının çıktığı Bandırma CHP’de, ön seçim yapılmasına dair 02 Şubat 2024 tarihinde 2024/510 sayılı kararı İlçe Başkanlığı’na gönderdi. Gönderilen karar metnine göre ön seçim yapılmasına dair isteğin İlçe Örgütü’nden geldiği ve bu istek doğrultusunda ise Genel Merkezin Bandırma’da Belediye Başkan Aday Adayları arasında ön seçim yapılması talimatı verdiği görüldü.

11 ŞUBAT TARİHİ BELİRLENMİŞ!

CHP Genel Merkezi’nden gönderilen karara göre Bandırma’da CHP’den Belediye Başkan Adaylığı’na talip olan 8 aday adayı ismin arasında 11 Şubat tarihinde ön seçim yapılacağı, ön seçim için ise Gözetmen olarak Aşkın Genç’in görevlendirildiği görüldü. Ön seçime ise 1 Aralık 2023 tarihine kadar Bandırma CHP İlçe Teşkilatı’na üye olan kişilerin katılacağı ifade edilmiş. Ön seçime dair ayrıntılara da yer verilen kararın altında ise Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin’in Genel Sekreter Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcısı M. Gül Çiftçi Binici’nin imzaları olduğu görülüyor.

GENEL MERKEZ KARARI SÜMEN ALTI MI EDİLDİ?

CHP’de bu karar belgesinin ortaya çıkmasının ardından şimdi gözler İlçe Başkanı Mehmet Atak’a çevrildi. Atak ve yönetimi Genel Merkez’den gelen ön seçim yapılmasına dair kararı sümen altı mı etti? Kararda imzası bulunan Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin’in ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın’ın bu belgeden ve bu belgedeki ön seçim kararının uygulanmamasından bilgisi oldu mu? Olduysa ne dedi? Siyasi çevreler şimdi bu açıklamaları ve Başkan Mehmet Atak’ın ne diyeceğini merak ediyor!

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.