CHP’DE PANiK ATAK!

CHP’DE PANiK ATAK!

ABONE OL
14 Şubat 2024 12:03
CHP’DE PANiK ATAK!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun süren aday belirleme dönemi nihayet noktalandı. CHP Genel Merkezi tercihini Geçmiş Dönem Belediye Başkanı Dursun Mirza’dan yana kullanırken, çıkan bu sonuç geçtiğimiz aylarda Mirza’nın desteklediği Cemal Adıgüzel’e karşı rakip çıkan mevcut İlçe Başkanı Mehmet Atak ta adeta hüsrana sebep oldu!

Şimdi merak edilen soru ise “Dursun Mirza” isminin açıklanması ardından yönetimden ve partiden başlayan istifa söylemleri ve birkaç ay önce Cumhuriyet Meydanı’ndaki delege seçimlerinde yaşanılan kavga ve tartışmalar hatırlandığında İlçe Başkanı Atak’ın partisinin Belediye Başkan Adayı Dursun Mirza ile ne kadar uyumlu bir seçim dönemi geçireceği ya da ne ölçüde arkasında durup durmayacağı yönünde!

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 8 aday adayının yarıştığı “Aday Belirleme süreci” noktalandı. CHP Genel Merkezi en yakın siyasi rakibi Ak Parti’nin Bandırma Adayı’nı açıklamasından günler sonra Bandırma Adayı’nı “Dursun Mirza” olarak açıkladı. Yapılan bu tercih Dursun Mirza taraftarlarını sevince boğduğu gibi CHP İlçe Yönetiminde de adeta deprem etkisine yol açtı. Sosyal medya hesaplarında istifa söylemleri ilk saatlerden itibaren artmaya başladı.
İLÇE SEÇİMLERİNİ HATIRLAMAK LAZIM!
Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda CHP İlçe Başkanlığı ve delege seçimleri için yapılan seçimlerde Mehmet Atak’ın Başkan adayı olduğu Beyaz Listeye karşı Cemal Adıgüzel’in aday olduğu ve Dursun Mirza’nın desteklediği Mavi Liste yarışmış ve Cumhuriyet Meydanı’nda basının ve vatandaşların önünde tartışmalar ve kavgalar yaşanmıştı. Yaşanan bu sürecin ardından şimdi CHP Genel Merkezi’nin Belediye Başkan Adayı kararını Dursun Mirza’dan yana kullanması CHP İlçe Yönetiminde ve Başkan Mehmet Atak’ta adeta dengeleri alt üst etti.
Öte yandan Atak’ın ilçe Başkanlığı seçimlerinde Dursun Mirza cephesi ile yaşadığı bu gerilimin ardından CHP Bandırma Belediye Başkan Adayı olan Dursun Mirza’yı teşkilat ve yönetim olarak ne ölçüde destekleyeceği merak edilirken, “Dursun Mirza” isminin açıklanmasının ardından yönetimden ve kadın kollarındaki bazı isimlerden gelen istifa sinyalleri de malumun ilanı olarak değerlendirilmeye başlandı.
ATAK İSTİFA EDER Mİ?
Hatırlanacağı üzere 2019 yerel seçimlerinde Bandırma Belediye Başkanı olan Dursun Mirza’nın ikinci kez aday gösterilmemesi üzerine dönemin CHP İlçe Başkanı Niyazi Yeloğlu Başkan Mirza’ya olan bağlılığını göstererek ve siyasi bir duruş sergileyerek istifa etmişti. Siyasi çevreler şimdi aynı duruşun Başkan Tolga Tosun ve ekibi tarafından desteklenerek İlçe Başkanı seçilen Mehmet Atak tarafından gösterilip gösterilmeyeceğini bekliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.