CHP’DE KAZANAN MEHMET ATAK VE EKİBİ OLDU

CHP’DE KAZANAN MEHMET ATAK VE EKİBİ OLDU

ABONE OL
24 Ağustos 2023 10:17
CHP’DE KAZANAN MEHMET ATAK VE EKİBİ OLDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Bandırma İlçe Kongresinde beyaz listeyle seçimlere giren Mehmet Atak ve ekibi kazanan taraf oldu. 38. Olağan Genel Kurul gerginlik ile başladı. Divan heyetinin oluşumundaki yaşanan sıkıntı bir süre kargaşaya neden olsa da kriz kısa sürede çözüldü. Divan heyeti başkanlığına Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin seçilirken divan üyeliklerine Merve Polat, Nermin Mutlu ve Hüseyin Çeri seçildiler.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından faaliyet ve mali raporlar okunarak oy birliği ile kabul edildi. Protokol ve delegelerin konuşmalarında genel seçim yenilgisi masaya yatırılırken, delege seçimlerindeki sıkıntılar da dile getirildi.

Başkan adaylarından Mehmet Atak konuşmasında “  Gençlik kolları ve kadın kollarımızın dinamiklerini hayata geçirmek için beyaz bir sayfa açalım arkadaşlar. Örgüt için adına partimizin birinci yüzyıl kadrolarını oluşturmak adına beyaz bir sayfa açalım Çocuklarımız için, gençlerimiz için, çağdaş cumhuriyet için koşalım. Emeklilerimiz üreten çiftçimiz arkadaşlar lütfen müdahale etmeyin soruları çalınan öğrencilerimiz. Liyakat için Özgürlükler için, laik cumhuriyet için hak, hukuk, adalet için yeni bir sayfa açalım.”

Mavi listenin başkan adayı Cemal Adıgüzel’de, Dursun Mirza döneminde Bandırma’ya kazandırılan eserleri sıralayarak “ Ben çok daha iyisini yapacağım diyerek aday oldum. “ Dedi.

Delege konuşmalarının uzaması nedeniyle konuşmak için sıra bekleyen birçok delege konuşamadan seçimlere geçildi. Yapılan seçimler sonucunda 215 oy alan Mehmet Atak CHP İlçe Başkanı seçilirken Cemal Adıgüzel 141 oy aldı.

Yeni seçilen CHP Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu ;

Kudret Akıncı, Cüneyt Bingöllü, Özgür Dikme, Mehmet Doğan, Deniz Doğruel, Melda Dönmez, Göker Duru, Erdal Erdoğan, Özgün Eren, Uğur Güder, Ergün İnci, İrem Koçyiğit, Gönül Özdemir, Büşra Sevgili, İbrahim Tüm, Sena Yaşar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.