ADIGÜZEL CHP İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ADIGÜZEL CHP İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

ABONE OL
10 Temmuz 2023 20:39
ADIGÜZEL CHP İLÇE BAŞKANLIĞI İÇİN ADAYLIĞINI AÇIKLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Yaklaşan CHP İlçe Başkanlığı için ilk adaylığını açıklayan isim Cemal Adıgüzel oldu. CHP İlçe Örgütündeki toplantıya geçmiş dönem belediye başkanı Dursun Mirza, yeni ve eski dönem ilçe başkanları, meclis üyeleri, Metin Ok ile arkadaşları, çok sayıda partili katıldı.

Seçimi kaybettik üzüldük, kırıldık

Biyografisin ve siyasi yaşamındaki çalışmaları ve aldığı görevleri anlatarak başlayan Cemal Adıgüzel “Ülkemizde ve Bandırma’mızda bir seçim süreci yaşadık. Hem Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde hem de parlamento seçimlerinde başarısız olduk üzüldük, kırıldık, moralimiz bozuldu. Ülkemizin ve Bandırma’nın geleceği adına kaygıya kapıldık. Bu seçim sürecince özveriyle çalışan, emek harcayan kadınlarımıza, gençlerimize, ilçe yönetimimize ve belediye yöneticilerimize herkesin huzurunda teşekkür ediyorum. Onların emeği yok sayılamaz ama sonuçta her iki seçimi de kaybettik. Üyelerimize, örgütümüze, toplumumuza moral vermemiz gerekiyor. Ayağa kalkmamız gerekiyor. Hatalarımızdan anlayarak yeniden mücadeleye devam etmemiz gerekiyor. Sadece seçim kaybettik, yenilmedik vazgeçmiyoruz asıl vazgeçersek kaybetmiş oluruz.

Sağcılaştık, sağcıları meclise taşıdık

Millet ittifakını kurduk, 6 li masayı oluşturduk, listelerimizden 38 Milletvekilimizi ittifak üyesi diğer partilere verdik ama stratejilerimiz yanlış çıktı, ittifaklarımız, kadrolarımız ve söylemlerimiz yetersiz kaldı. Halkı inandıramadık, güven veremedik. Tabii ki manipülasyonlar, yurtdışı oyları, mülteci oyları Devletin ve bakanlık bütçelerinin seçimde bir parti lehine kullanılması, yazılı ve görsel basının ele geçirilmiş olması, muhalefet üzerinde kurulmuş baskılar bu seçimin kaybedilmesinde büyük etken oldu ama biz bu seçimi yine de kazanmalıydık. Çünkü bu seçim yüzyılın seçimiydi ama ne yazık ki kaybettik.

Sağcılaştık, parlamentoya çok sayıda başka siyasi görüşte insanları taşıdık. Bu süreçte her şey yukarıdan belirlendi. Buna rağmen kazanamadık çünkü kendi partililerimize, kendi kadrolarımıza, kendi üyelerimize sahip çıkamadık. Bütün bunların muhasebesini yapmamız gerekir. Bandırma’da bir genişletilmiş değerlendirme toplantısı bile yapamadık.

Bizle taban, üye, örgüt halk söz sahibi olacak

Üyelerimizin taleplerini dinlemedik. Onlara söz hakkı bile vermedik. Eleştiri – özeleştiri yapamadık. Bu yapının, bu yönetim anlayışının değişmesi gerekiyor. Bizim derdimiz kişilerle değil, hepsi partilimiz, dostumuz, arkadaşımız. Derdimiz tepeden inme yönetim anlayışıyla, biz biliriz, biz yaparız, siz kenarda durun, bekleyin, oy verin anlayışına hayır diyoruz.

Taban, üye, örgüt, halk söz ve karar sahibi olsun istiyoruz. Bandırma’da çok sayıda bilgi birikim sahibi, yetişmiş, emek harcamış, Atatürkçü, Cumhuriyetçi, Sosyal Demokrat, solcu, güvenilir Cumhuriyet Halk Partili insanlar ve kadrolar var. Bunları dışlayamazsınız. İçimizde dört parti daha olmasına rağmen Bandırma da parti oylarımız gerilemiştir. Benim başkanlığımdaki yönetim iş başına gelecek ve Bandırma da AKP’ye belediye hayalleri kurdurmayacaktır. Tüm üyelerimizi, tüm partililerimizi kucaklayacağız, kimseyi dışlamayacağız, itmeyeceğiz, ötekileştirmeyeceğiz, yok saymayacağız. Liyakatimizle tecrübemizle iyi tanıdığımız bildiğimiz Bandırma’da çok çalışacağız.

Üye toplantıları, genişletilmiş toplantılar, mahalle toplantıları ile üyelerimiz ve Bandırmalıların istek ve şikayetlerini dinleyip gereğini yerine getireceğiz. Yeni dönemde yeni projelerle yerel seçimlere hazırlanacağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerlerine, Atatürk ilke ve Devrimlerine sonsuza kadar sahip çıkacağız. Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine özellikle sosyal adalet, sosyal devlet ilkelerine sahip çıkacağız.

Bizim yönetimimizde tüm üyelerimiz CHP Bandırma İlçe Örgütünün sıcaklığını hissedecek ve burası üyelerimizin 2. evi olacaktır. Son olarak ben üyelerimizin bizim listelerimizden delege adayı olmalarını ve delege listelerimize oy vermelerini istiyorum. Biz önce kendi evimizin önünü süpüreceğiz, sonra yukarıya bakacağız -Ben bu vesile ile tekrardan hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Birlikte yolumuz açık olsun.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.