CHP HEYETİ ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP HEYETİ ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ

Bu haber 23 Haziran 2020 - 12:47 'de eklendi ve 1.363 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi  İlçe Başkanı Selim Panç  ve Yönetim Kurulu Bandırma Ziraat Odasını ziyaret ederek yeni hasat döneminde  bereketli bir sezon dilediler.

İlçe Başkanı Panç yaptığı açıklamada Ziraat odası Türkiye‘nin en büyük sivil toplum kuruluşudur diyerek ”  Hükümetin yaptığı yanlış politikalara karşı haklarını arayabilmelidir. Covid 19 bize bir ülkenin kendi kendine yetebilmesinin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Örneğin Rusya bu dönemde dışarı  buğday satışını durdurdu. Hatta Türkiye ‘de  de limon ihracatını azaltıldı.Onun için tarım sektörü ve çiftçiler  her yönden desteklenmelidir. Milyonlarca alan ekilmemektedir. Çünkü çiftçiler girdi maliyetlerinin yüksek  olmasından dolayı ekememektedir. Parti politikamızdan biri olan çiftçilere mazot  desteği  verilmelidir.  Çiftçiler borç batağındadır. Ziraat Bankası faiz borçları silinmelidir. Kendi kendimize yeterli duruma gelmeliyiz dışarıdan İthalata gerek kalmamalıdır.” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez Ziraat Odasının  6500 üyesi olduğunu,  buğday ve arpa rekoltelerinin çok iyi olduğunu belirterek ,fiyat oyunlarının yapılmasını istemiyoruz çiftçimizin bu sene yüzünün gülmesini istiyoruz. Bütün çabalarımız çiftçimizin daha iyi koşullarda üretim yapmasıdır dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel