CHP HALKIN UMUDUDUR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP HALKIN UMUDUDUR

Bu haber 09 Eylül 2020 - 10:56 'de eklendi ve 2.049 kez görüntülendi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, CHP’nin dünyanın en köklü, kalıcı partilerinden birisi olduğunu belirterek “Halkın umuduyuz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin 97’inci Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada toplumunun her kesimini kucaklayan bir siyaseti yaşama geçirmek isteyen ve bunun mücadelesini veren CHP’nin halkın umudu olduğunu söyledi. Ahmet Akın mesajında şunları ifade etti:

“Cumhuriyet Halk Partisi, masa başında kurulan bir parti değil, savaş meydanlarında halkın bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin umudu olarak kurulan bir partidir. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurtarıcımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur. CHP; güçlü, tarihi kökleri olan, Kuvayı Milliye geleneği olan, kendi ülkesini ve kendi insanının üzerine titreyen, herkese eşit hizmet götürmeyi ilke edinmiş, herkesin huzur içinde yaşayabileceği bir Türkiye’yi inşa etme geleneğinden gelen bir Partidir. CHP, Türkiye Cumhuriyeti’nin kalesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz eseri olan demokratik, bağımsız, laik Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atan Cumhuriyet Halk Partimiz bugün 97 yaşında. Demokrasinin savunucuları olan bizler, her zaman ve her koşulda aydınlık bir Türkiye inşa edene kadar çalışmaya yorulmadan devam edeceğiz. CHP’nin yılmaz bir neferi; bağımsızlık, özgürlük ve laik cumhuriyetin koruyucusu olarak mücadelemize devam etmekteki kararlılığımızı inançla hep birlikte sürdüreceğimize yürekten inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, Kurucumuz ve Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kuruluşundan günümüze partimize her kademede katkıda bulunmuş ve yaşamlarını yitirmiş olan parti büyüklerimizi minnetle anıyor, mücadele arkadaşlarımı saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.