CHP EKMEK ZAMMINA TEPKİ GÖSTERDİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP EKMEK ZAMMINA TEPKİ GÖSTERDİ

Bu haber 18 Haziran 2022 - 9:54 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı yayınladığı basın bildirisi ile Bandırma’da ekmek fiyatlarının 3 liradan 4,5 liraya yükseltilmesine tepki gösterdi. Yoksulun Sofrasından Önce Peyniri, Zeytini Almışlardı Şimdi Ekmeği de Alıyorlar diyen CHP İlçe Başkanı Selim Panç “AKP, Türkiye Cumhuriyeti’nin en beceriksiz ekonomik sürecini yönetiyor, her gün başka bir beceriksizliğin faturasını da biz vatandaşlar ödüyoruz.

Buğday üretiminde çiftçiyi yalnız bırakıp, kendi ülkemizde üretim yapan üretici yerine yurt dışından ithal etmeyi çözüm gören AKP, sonunda ekmeğin dört buçuk liraya çıkması rezaletini bize yaşattı.

Yoksulun sofrasından önce peyniri, sonra zeytini çalıp zengine peşkeş çeken AKP ve küçük ortağı son kalan ekmeği de o sofradan çekip aldı.

Tam iki gün önce yandaş şirketlerin yüz milyonlarca dolarlık kira borcunu erteleyen bu zengin dostu-yoksul düşmanı iktidar, dar gelirli yaşamaya mecbur bıraktığına artık açlıktan ölün diyor!

Artık yeter… Ekmek Zammı acil geri çekilmeli; ekmek üretimi yapan işletmelerde un, su, nakliye ve enerji giderlerinden vergiler silinerek bu indirimin esnafı da ezmemesi sağlanmalıdır.

Halkımız da şunu bilsin ki ekmeklerine göz diken bu iktidar; bu zulmün, bu yoksulluğun bedelini ödeyecek ve ilk sandıkta gidecektir!” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .