CHP DEMİRKAN HAKKIDA SUÇ DUYUSUNDA BULUNDU - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP DEMİRKAN HAKKIDA SUÇ DUYUSUNDA BULUNDU

Bu haber 01 Haziran 2021 - 13:41 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç yaptığı açıklamada, son günlerde Devletimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e karşı hakaretler artmış durumdadır. En son Ayasofya camisinde hafız adaylarının icazet töreninde dua sırasın da Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik zalim ve kafir kelimelerini kullanan İmam Mustafa Demirkan’ı şiddetle kınıyorum dedi.

Açıklamasına devam eden Panç “Devletimizin Kurucusu ve Milletimizin Kurtarıcısı olan Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anması gerekirken lanet okunmasını anlamak mümkün değildir. Toplumu ayrıştırıcı bu nefret dilinden vazgeçilmelidir. Cumhuriyet Başsavcılığına kendisi hakkında şikayette bulunduk. Kendisi Türkiye Cumhuriyeti Anayasının değiştirilemez ilk 4.maddesine aykırı davranarak suç işlemektedir. Halkı kin ve nefrete tahrik etmektedir. Soruşturulmanın biran önce başlatılmasını,hakkında kamu davası açılmasını, görevinden el çektirmesini talep ediyorum. İlçe örgütü olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.