CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ; DEĞİL! - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ; DEĞİL!

Bu haber 15 Mayıs 2015 - 18:21 'de eklendi ve 2.469 kez görüntülendi.

CHP’yi nasıl bilirsiniz?

Laiklik, Atatürkçülük, Cumhuriyet, kavramlarını sürekli vurgular!

Ülke bölündü – bölünecek diye sürekli uyarılarda bulunur!

Tabiatıyla “iktidar”daki partiyi eleştirir!

***

İşte o bildiğiniz, kanıksadığınız CHP’yi bir kenara bırakın!

Çünkü CHP bu seçimlerde bu kavramların hiçbirini söylemiyor.

Yine iktidarı eleştiriyor ama “Atatürk” demiyor, “Cumhuriyet” demiyor, “Laiklik” demiyor…

Ülke bölündü, bölünecek demiyor…

Onun yerine ne diyor!!!

Ekonomi diyor,

Asgari ücret diyor,

İşçi diyor,

Emekli diyor,

Seçim periyodunun ilk günlerinde bir zamanlar Genç Parti efsanesinin reklamcısı Ali Taran ile anlaşan CHP, “Milletçe Alkışlıyoruz” sloganı ve reklamları ile girdi seçim yarışına, ama baktılar bu “Alkış” muhalefet partisi MHP’den bile tepki gördü, “Milletçe Alkışlıyoruz” sloganını yavaş yavaş geri plana almaya başladılar.

***

Geçen yazımı okuyanlar hatırlayacaktır, Ak Parti Milletvekili Adayı Sema Kırcı’yı anlatmış, ve gözlemlediğim bir seçim çalışmasını eksileri ve artıları ile değerlendirmiştim.

Bu yazımda aynı şeyi CHP için yapmak istiyorum.

Öncelikle CHP’nin Balıkesir’deki görünümü ile başlayalım.

CHP bu seçimlerde Balıkesir siyasi tarihinin en demokratik şekli ile adaylarını belirledi. Sandığı koydu, ön seçimini yaptı ve Kılıçdaroğlu da “Madem ki Balıkesir bu şekilde istiyor, tamam” deyip aynen sandıktan çıkan sonuçla adaylarını açıkladı.

CHP’nin adaylarının ilk 3 sırasının Bandırma’dan olması kimilerine göre avantaj, kimilerine göre de dezavantaj olarak yorumlandı.

Geçtiğimiz günlerde CHP’nin Milletvekili Adaylarından Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça, Fikret Şahin ve Ensar Aytekin, Bandırma’ya gelerek önce esnaf ziyaretlerinde bulundular, sonra da kırsal mahallelerde kısa bir geziye çıktılar.

Cumhuriyet Meydanı, Sahil Bandı, Sevgi Yolu gibi Bandırma’nın merkezini oluşturan bir rota takip eden CHP’li adaylar,

tanıdık – tanımadık,

bizden- sizden,

şucu – bucu,

şu partili – bu partili,

meyhane – eczane,

demeden, ayırt etmeden, herkesin elini sıktılar, siyasetin “moda” tabiri ile her kapıyı çalıp, her gönüle merhaba dediler.

Hatta öyle ki, aynı zamanda esnaf olan Ak Parti İlçe Başkanı Eşref Kasapoğlu’nun bile elini sıkarak, hayırlı işler dilemeyi ihmal etmediler, üzerine bir de hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Öyle ki, bu fotoğraf, Bandırma için, Bandırma’nın geleceği için önemli unsurlar içeren bir belge niteliğindeydi.

Bu kısa gezi esnasında CHP’li adayların gösterdiği birlik beraberlik motifi ve ekipçe gösterdikleri “inanmışlık” görünümü ise onlara güç katan diğer unsurlardı.

Tabi görünen pozitif taraflar kadar bir kaç negatif yön de vardı bu gezide.

Mesela 5 vekilin bir arada seçim gezisinde olması pek rastlanabilen birşey olmasa gerek. Ama CHP bu az rastlanılası durumu sahil bandını, sevgi yolunu gezerek değerlendirmeyi tercih etti. Onun yerine belki 100. Yıl Mahallesi, 600 Evler Mahallesi ya da Ayyıldız Mahallesi seçilebilirdi.

Çünkü tüm partiler ve tüm adaylar için geçerli bir husus var ki, o da Bandırma’nın sahil bandından sevgi yolundan ibaret olmadığı.

Bir diğer negatif yön de 5 milletvekili adayını, sahil bandı – sevgi yolu gibi kısa, dar bir güzergahta takip eden onlarca partiliydi. Onlarca partilinin yarattığı kalabalık, ve her milletvekili adayının kendilerine göre danışmanları, fotoğrafçıları, BİR DE HİÇ ANLAM VEREMEDİĞİM BİR ŞEKİLDE Fotoğrafçıların yanında CEP TELEFONLARI ile sürekli vekil adaylarının fotoğraflarını çekmeye çalışanlar.

Oluşan o kalabalığın arasında ara ki, VEKİL ADAYLARINI bulasın!

Son bir negatif tespitte daha bulunmak istiyorum ki o da malum bangır bangır müzik çalan SEYYAR HOPARLÖR…

O da ne demeyin!

PAZAR ARABASI tarzında tekerlekli bir aracın üzerine bağlanan ve genç bir partilinin eline verilerek seçim gezisi boyunca gezdirilen SEYYAR BİR HOPARLÖR…

Sesi zaman zaman haddinden fazla açılan, fakat zaman zaman da başka bir partilinin elinde bulunan ve ANONS işleminin yapıldığı mikrofonla bağlantısı kopan rahatsız edici bir cihaz.

Yani, 5 MİLLETVEKİLİ ADAYI, onlarca partili, ellerinde broşürler, bayraklar… 1 km uzaktan görseniz rahatlıkla seçim gezisi yaptıklarını tespit edebileceğiniz bir grup var…

Ona rağmen bu grubun sürekli anonsunu yapan bir seyyar hoparlör ve anonsçu.

Takdir CHP’lilerin… Ama bence gereksiz…

Bu dikkati çekmek istediğim bir kaç unsur da kendi adıma CHP’nin seçim gezilerinde negatif olarak tespit ettiklerimdi.

Önümüzdeki yazımda da Milliyetçi Hareket Partisi ile bir seçim gezisine katılarak değerlendirmelerimi yapmaya çalışacağım.

Sevgiyle kalın…

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .