CHP: BANDIRMA'YI YOK SAYAMAZSINIZ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CHP: BANDIRMA’YI YOK SAYAMAZSINIZ

Bu haber 18 Haziran 2020 - 10:35 'de eklendi ve 4.157 kez görüntülendi.

 

CHP İlçe Örgütü yayınladığı basın bildirisi ile Bandırma Sahiline konulan Balıkesir yazısının hemen kaldırılmasını istedi.

Basın bildirisinde dün gece yarısından sonra, balık halinin denize bakan tarafında devasa, Bandırma’yı yok sayan, Balıkesir yazılı totem tabelası asılmıştır denilerek, Kurtuluş savaşına giden yolda, Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını taşıyan Bandırma Vapuru ile özdeşleşmiş, Kurtuluş Savaşında son kurşunun atıldığı Bandırma’yı yok sayan bu tabela, büyük bir hayal kırıklığı yaratmıştır.

Eğer böyle bir tabela asılacaksa, Cumhuriyet kenti olan şehrimiz Bandırma’nın ismi, Mustafa Kemal ATATÜRK, Bandırma Vapuru, Son Kurşun Anıtı, Türk Bayrağı ve Türkiye Cumhuriyeti ibaresi olmalıdır.

Bu, Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma ilçe Örgütü ve Bandırmalı hemşehrilerimizin düşünceleridir. Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel Yılmaz’dan ivedilikle talebimiz; bu totem tabelayla ilgili gereğinin yapılmasıdır ifadeleri kullanıldı.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel