CHP 99. YAŞINI KUTLADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

CHP 99. YAŞINI KUTLADI

Bu haber 09 Eylül 2022 - 11:27 'de eklendi ve 330 kez görüntülendi.

 

CHP Kuruluşunun 99. Yılını Cumhuriyet Meydanında düzenlediği etkinlik ile kutladı. Kutlama programına Belediye Başkanı Tolga Tosun, geçmiş dönem Belediye Başkanı Dursun Mirza ve CHP üyeleri katıldı. Meydandaki kutlamanın ardından 99. kuruluş yıldönümü CHP İlçe Binasında pasta kesimi ile etkinlik devam etti.

Saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından CHP İlçe Başkanı Selim Panç günü anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Panç konuşmasında “Bugün bu tarihi mirası coşkuyla kutlamak ve Cumhuriyetimizin İkinci Yüzyılını hep birlikte inşa etme kararlılığımızı bir kez daha güçlü bir sesle beyan etmek için buradayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923 tarihinde siyasi faaliyetlerine başlayan Cumhuriyet Halk Partisi, ülkemizin kuruluş mayasını oluşturan ve genç Cumhuriyet’i demokrasiye hazırlayan bir partidir.

Saraya karşı milletin kayıtsız şartsız egemenliğinin iradesini esas alan Cumhuriyetimizi yeniden ortak bir değer haline getirmek, demokrasi ile taçlandırmak bugün her şeyden daha öncelikli bir görevdir. Cumhuriyetimizin yüz yıla yaklaşan tarihinin son yılları maalesef büyük bir yıkıma yol açan Tek Adam Rejiminin talan düzeni ile geçmiştir. Demokrasiyi, adaleti, kalkınmayı yok sayan talan ve tek adam rejiminin sonucunda çok boyutlu bir buhranın ağır tahribatı yaşanmaktadır. Milyonları yoksulluğa mahkum eden bu yolsuzluk düzeni, bir avuç imtiyazlıya ciddi servet transferleri yaparak, halkın olan tüm kaynakları küçük bir sınıfın elinde toplamış, eşitsizlikleri derinleştirmiş, güvencesizliği artırmıştır.

Ancak umutsuzluğa yer yok! Talan ve tek adam rejiminin ülkemizi sürüklediği bu çok yönlü buhrandan güçlendirilmiş parlamenter sistemi kurarak, Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırarak, egemenliği tekrar kayıtsız şartsız millete devrederek, hukukun üstünlüğüne dayalı hukuk devletini kurarak ve hepimizin birlikte zenginleşeceği üretim ekonomisini ve sosyal devleti inşa ederek çıkacağız. Önümüzdeki dönem, talan ve tek adam rejiminin bu ağır tahribatına, bu derin buhrana karşı tüm toplumsal kesimlerle yanıt üreteceğimiz önemli bir tarihi eşiktir.

CHP olarak, demokratik ve müreffeh geleceği halkımızla birlikte inşa etme ve toplumsal barışı tesis etmenin tarihi sorumluluğunu taşıyoruz. “

Programın sonunda Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun yaptığı konuşmada “Ülke olarak zor dönemlerden geçiyoruz. Önce pandemi sonrada ekonomik kriz tüm halkı perişan etti. Bu ekonomik kriz ülkeyi 20 yıldan yönetenlerin eseridir. 20 yıldan bu yana ülkeyi yönetenler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin temel değerlerini yok etmeye çalışıyorlar. Tüm yetki tek bir kişide toplandı, tüm kararları sadece tek kişi veriyor.

Ülkemizde kurtuluş Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisindedir. 1923 yılında Cumhuriyeti kuran CHP, 2023 yılında halkın umudu olarak iktidar olacaktır. “ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .