CHP 100. YAŞINI PASTA KESEREK KUTLADI

CHP 100. YAŞINI PASTA KESEREK KUTLADI

ABONE OL
9 Eylül 2023 16:42
CHP 100. YAŞINI PASTA KESEREK KUTLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP İlçe Teşkilatı 100. Yaşını çeşitli etkinlikler ile kutluyor. İlk etkinlik Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk koyulmasıyla başladı.  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak konuşmasını yaptı.

Başkan Atak konuşmasında “Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Dünün zorluklarıyla büyüyen Cumhuriyet Halk Partisi’nin, yarının idealleriyle daha da büyüyeceğine olan inancımız tamdır.

Bugün partimize ve Cumhuriyetimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla artarak devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde; kurumları, halkı, Anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu çok karanlık dönemde dahi bize ışık tutan, önderimiz Atatürk’ün çizdiği yoldur.

Cumhuriyet Halk Partisi, Saray zihniyetinin, cemaatlerin, zümrelerin, kendini halktan üstün görenlerin karşısında milletin kayıtsız şartsız egemenliği dediği için cumhuriyetçidir.

Her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alanların ve topraklarımızı rant alanı olarak görenlerin karşısında milliyetçidir.

Önce halk dediği için, toplumu kutuplaştırmadığı için, yasalar karşısında herkesi eşit gördüğü için halkçıdır.

Devletin fabrikalarını, hastanelerini, okullarını, köprülerini, limanlarını yandaşa ve yabancıya peşkeş çekenlere karşı; sosyal devlet, sosyal adalet ve milli kalkınma dediği için devletçidir.

Halkın; dini ve kutsal duygularını sömürerek siyasete alet edenlere karşı devletin dini inançlardan bağımsızlığını ve tarafsızlığını savunduğu için laiktir.

 

Çağdaş dünyanın gerekliliklerini hiçe sayarak, cehaletin karanlığını dayatanlara karşı, bilim ve yenilik dediği için devrimcidir.

100’üncü yılımız hepimiz için kutlu olsun.” Dedi.

Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Tolga Tosun da Dünya’nın en eski ve en önemli birkaç siyasi partiden birisi olan, ilk kurultayı Sivas Kongresi olarak kabul edilen ve bu kongrede benimsenen tam bağımsızlık ilkesiyle ana omurgası oluşan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Millî Mücadele döneminde savaş meydanlarında kurulan bir parti olduğunu unutmamak gerekir diyerek “  Bu sebeple ki başta Dumlupınar’da, Sakarya’da, İzmir’in Dağları’nda ve Bandırma’nın Ayyıldız Tepe’sinde; şehitlerimizin al kanlarıyla yazılan bağımsızlık destanımızın her satırında ve Anadolu’muzun karış karış tüm topraklarında partimizin ruhu mevcuttur.

Bu vesileyle “Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” diyerek bizlerin yol göstericisi olan kurucumuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve rahmetle anıyorum. “ Dedi.

Cumhuriyet Meydanındaki konuşmaların ardından topluluk CHP İlçe binasına geçti. Burada hep birlikte 100. Pastası kesilerek kutlamalara devam edildi. Yarın da Ziraat Bahçesinde 100. Yıl pikniği düzenlenerek etkinlikler sona erecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.