CEMAL ÖZTAYLAN: KARŞIMA KİM ÇIKARSA ÇIKSIN FARKETMEZ!

CEMAL ÖZTAYLAN: KARŞIMA KİM ÇIKARSA ÇIKSIN FARKETMEZ!

ABONE OL
3 Şubat 2024 16:36
CEMAL ÖZTAYLAN: KARŞIMA KİM ÇIKARSA ÇIKSIN FARKETMEZ!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan parti binasında düzenlediği basın toplantısında “ Karşıma kim çıkarsa çıksın fark etmez “ dedi. Çok yoğun bir katılımla gerçekleşen basın toplantısında önce Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan söz aldı.

Ali Taylan Öztaylan: Bandırma’nın makus tarihini değiştireceğiz

Balıkesir siyasi tarihinde 4 önemli siyasetçi olduğunu belirten Ali Taylan Öztaylan “ Bunlar Edip Uğur, İsmail Özgün, İsmail Ok ve Cemal Öztaylan’dır. Bu siyasetçiler her zaman partiler üstü değer gördüler. Artık Bandırma’nın makus talihini değiştireceğiz. Cumhur İttifakı olarak Bandırma Belediye Başkanlığı seçimlerinden zaferle ayrılacağız. “

Doğan: Partideki fitne fesat çıkaranları temizleyeceğiz

Daha sonra söz alan Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan ise vekilimin samimiyetine inanıyorum diyerek “ Adımı Cumhurbaşkanına sunan vekillerime teşekkür ediyorum. Parti içinde ki 3-5 fitne fesat çıkaranları partiden temizleyeceğiz. Hepimiz kırgınlıklarımızı bir kenara bırakmalıyız. “

Öztaylan: Tekel arsasına vilayet binası yapılacak

Nerede kalmıştık diyerek konuşmasına başlayan Ak Parti Bandırma Belediye Başkan adayı Cemal Öztaylan “ Vallahi de billahi de aday değildim. Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in araması sonunda aday oldum. Onun talebine karşı gelemezdim. İşe benim yaptığım ama onarılamayan Cumhuriyet Meydanındaki mermerleri yenileyerek başlayacağız. Bandırmalıların en büyük özlemi il olmaktır. Ben zamanında Tekel binalarını vilayet binası yapılması amacıyla satın almıştım. Başkan olduğumda o arsanın tapusu ile beraber bakanlığa giderek işte vilayet binamızın yeri burası diye hediye edeceğiz. Sizlere söz veremem ama il olmak için elimizden gelenin fazlasını yapacağız.

Öztaylan: Sahil Bandı yeniden yapılacak

Bandırma’nın denizle buluştuğu sahil bandını oradaki Esnafları mağdur etmeden düzenleyeceğiz. Livatya’dan başlayacak ve Tekel arazilerine kadar uzanacak olan sahil bandını yeniden düzenleyeceğiz.

Bandırma’nın stada ihtiyacı var

Bandırmaspor’un maçlarını oynayabileceği ışıklandırılmış bir stadı ne yazık ki yok. Bunun için Bandırma Belediyesi bugüne kadar stad yapılması için uygun görülen araziyi imar planına işleterek Gençlik ve Spor Bakanlığına gitti mi diye sorun bakalım. Önce Bandırmaspor Başkanı  Onur Göçmez ile oturup konuşacağız. Stat yeri konusunda istişarede bulunacağız. Zamanında otopark işletmesini Bandırmaspor’a veren benim. Otoparkın önemini sanırım biliyorlardır. Aynı şekilde ihtiyaç duyulan Hastane için yer bulunabildi mi? Şimdi Balıkesir milletvekilleri olarak Üniversite arazisine yeni bir hastane yapmak için yatırıma başlıyoruz. “

Öztaylan: Bankamatik memuru ve işçisi kalmayacak

Ak Parti Belediye Başkan adayı Öztaylan “ Ben belediye başkanlığını bıraktığım gün Bandırma Belediyesinde 368 kişi çalışıyordu. Bunların bir kısmı da Büyükşehir yasası ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçtiler. Lakin bugün Bandırma Belediyesinde çalışan sayısı bin oldu. Ben kimsenin ekmeği ile oynamam, oynanmasına da izin vermem. Zira ekmek kutsaldır. Ancak Bandırma Belediyesinde kimsenin bankamatik memuru veya işçisi olmasına da izin vermem.

Öztaylan: Edincik Bandırma’nın Görükle’si olacak

Bandırma’da yurt yapılmadı diyorlar. Edincik’te 3 yeri belirledik. Bu araziler taşlık olan araziler. Bu arazilere KYK yurtları yapılacak. Edincik Bandırma’nın Görükle’si olacak. Böylece Bandırma’daki yoğunluğunu da önlemiş olacağız.

Öztaylan: Eski mezarlık düzenlenecek

Pazaryerinin yanındaki eski mezarlığın durumunu düzeltmemiz gerekiyor. Çanakkale ve Trak Gemisi şehitlerinin yattığı mezarlığın durumu Bandırma’ya yakışmıyor. Eski mezarlığı alkol ve uyuşturucu kullanıcılarından temizleyeceğiz.

Öztaylan: Depreme hazırlanmak zorundayız

Bandırma ne yazık ki deprem kuşağı üzerinde bulunuyor. Geliyorum diyen depreme karşı hazırlıklar yapmak zorundayız. Bu çerçevede Bandırma’da deprem sonrasında merkez üssü olarak kullanmak üzere Bandırma Belediyesinde 165 dönüm yeri resmi yazı ile  talep ettik. Bu merkezde deprem sonrasında kullanılacak malzemeler koyacaktık. 15 Bin kişilik yemekhane ve fırın yer alacaktı. Çadır kenti, altyapı ve kanalizasyon kısımları Büyükşehir olarak biz yapacaktık. Bandırma Belediye sadece bize yer verecekti. Ancak o yeri bile Büyükşehire vermediler. Resmi yazı ile o alanı farklı amaçlar için kullanacağız dediler.

Öztaylan: Bandırma’ya vizyon proje yapılacak

Liman üstü diye tabir edilen 203 dönüm eski ordonat arazisine yüzde 60’I yeşil alan olacak şekilde vizyon bir proje yapacağız. Bu proje içinde konut alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, benzinlik ve alış veriş merkezleri olacak. Kenarında bulunan kişilere ait olan yerleri de 18 uygulaması ile projeye dahil edeceğiz. Bu proje için önce Bandırma’daki Mimarlar ve Mühendisler Odasını davet edeceğiz. Onların düşüncelerini alacağız. Bu projedeki nelerin yanlış olduğunu öğreneceğiz. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.