CEMAL ÖZTAYLAN ESTİ GÜRLEDİ!

CEMAL ÖZTAYLAN ESTİ GÜRLEDİ!

ABONE OL
21 Mart 2024 11:40
CEMAL ÖZTAYLAN ESTİ GÜRLEDİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Cemal Öztaylan düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin konuları açıklarken CHP Belediye Başkan adayı Dursun Mirza’nın söylediklerine da yanıt verdi.

Ersan Kırbaş ve Feridun Demirdöğen kanalıyla tehdit geldi

Basın toplantısına çocuklar üzerinden yapılan tehdit konusuna açıklık getirerek başlayan Cemal Öztaylan “ Bir yerel medya organının  4 kişi arasında geçen konuşmaları çarpıtarak açıklamasının ardından yine aynı gazete Ersan Kırbaş ve Feridun Demirdöğen’ı  arayarak oğlumun ellerinde görüntüleri olduğunu 3 saat içinde bunları açıklayacaklarını ifade etmişler. Konu bana intikal edince istediklerini yapsınlar dedim. 3 gün geçti hala kendilerinden ses yok. Bana böyle ucuz numaralar sökmez. Bu kafayla da Bandırma gibi bir kent yönetilmez.

Çevre yolu Bandırma trafiği için önemli

Bana birileri çevre yolunu bırak da Bandırma’ya bak diyor. Yapılacak olan Çevre Yolu ile Çanakkale’ye giden kamyon ve TIR’lar hiç Bandırma’ya girmeden direk Gönen yoluna çıkacaklar. Bandırma trafiğinde % 40 oranında rahatlama olacak. Sanayi ve Eti Maden önünde batçık yapılmasına gerek kalmayacak. Ancak Hastane Üniversite Kavşağı mutlaka yapılacaktır.

İstimlak bedelini Tolga Tosun ödedi

Sanayi yolu yapılırken dedik ki, Sanayi çıkışından tek araçlık bir çıkış yapalım. Ancak Karayolları biz yapamayız deyince Bandırma Belediyesi olarak o çıkışı biz yaptık. Yer sahibi Jandarma Kamil ederinden fazla para istedi .Belediye bütçesinde o gün itibari ile mevcut para yoktu. Bizde seçimden sonra o parayı öderiz dedik. Ancak seçimleri kaybettik. Dursun Mirza’da göreve gelen Tolga Tosun  o parayı ödedi.

Bandırma’ya 2 otopark kazandırdım

Ben beğenseler de beğenmeseler de Bandırma’ya 2 otopark kazandırdım. Ya da Mirza’nın söylemiyle vesile oldum. Bizim yaptığımız otoparkın yıkılması için sizler mahkemeye başvurmadınız mı? Eski Çocuk Sarayının yerine güzel bir proje hazırladık. Ancak dükkan sahipleri ile anlaşamadık. Bizde o alanı düzleyerek Bandırma’ya ihtiyacı olan bir otopark kazandırdık. Seçimleri kazandıktan sonra da o dükkan sahiplerini mağdur etmeden projeyi yapmak istiyoruz.

Can dostlarımıza otel yapacağız

Görevde iken Hayvan barınağının yanına yer kazandırmıştık. 15 seneden bu yana gördük ki barınağı boyamadılar bile. Göreve geldiğimizde hayvan barınağının yanına can dostlarımız için modern bir hayvan oteli yapacağız. Hayvan sahipleri gönül rahatlığı ile hayvanlarını buraya bırakabilecekler. Sokak hayvanları  için bu hizmet ücretsiz olurken sahipli hayvanlar için ücretli olacak.

Şerefli insanlar insanların şerefleri ile oynamaz

Dursun Mirza yaptığı basın toplantısında Recep Eraydın ve Talip Yıldız’ı itham etti. Dil kılıçtan keskindir.

O dönemde FETÖ kumpasıyla 3 kişi tutuklandı. 6-7 ay hapiste yattılar.  Sonra olay açığa çıkınca mahkeme dışarıdan görülmeye başlandı. Beraat kararlarının ardından da devlet kusura bakmayın diyerek o kişilere tazminat ödedi.

Bana dokunulmazlık zırhı sayesinde yırttı demiş Dursun Mirza. Ben kimlerin bu süreçte itirafçı olduklarını iyi biliyorum. Adını ağzıma almaktan tiksindiğim bir adam benden şikayetçi olmuş. Ben, Başkanının sadece onay yetkisi olmasına karşın davaya kendim müdahil oldum. Suç varsa sorumlu benim dedim.  Rakamlar ortada. O gün Marmara Mermer granit taşlar için 38 dolar, İstanbul Belediyesi 78 dolar, Ankara Belediyesi de 86 dolar fiyat belirledi. Mahkeme bizim granitlerin 19 dolardan alındığını belirleyerek 5 kişiyi beraat ettirdi. Yani bu kişiler zaman aşımından beraat etmediler. Dursun Mirza bilmeden öğrenmeden bu kişileri itham ediyor. Şerefli insanlar insanların şerefleriyle oynamaz. “ Dedi.

Mirza, 24,5 milyon dolarlık satış yaptı

Alan belediye olacağız diyenler seçilince satan belediye oldu diyen Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Cemal Öztaylan, Dursun Mirza’nın görev süresinde yaptığı satışların olduğu uzun satış listesini göstererek “ Ben yaptığım basın toplantısında Dursun Mirza’nın 144 satış yaptığını söylemiştim. Mirza’da bunun doğru olmadığını söyledi. İşte yaptığı satışların listesi burada. İlk satış 2015 yılında Hacıyusuf Mahallesinde yapılmış. Son satışta 2019 yılında Paşakonak Mahallesinde yapılmış. Dursun Mirza görevi sürecinde Bandırma Belediyesinin 24,5 milyon dolarlık taşınmaz malını satmıştır.

Kendi meclis üyesi Mirza’yı yalanladı

Otel satışı  ile ilgili olarak CHP’li kıymet takdir komisyonu üyesi Gönül Karabulut, Dursun Mirza’yı yalanlayarak verdiği rakamların doğru olmadığını basın yoluyla ifade etti. Mutlaka Mirza’nın bu açıklamayla ilgili söyleyecekleri olacaktır.

Ben de benzinlik sattım. Parasız Otel, belediye binası, otogar, galericiler sitesi ve TIR garajı yapılırken belediye olarak benzinlik yeri çıkardık. İmar değişikliği yaparak alanı benzinlik alanı yaptık. Bu değişikliği yapmadan araziyi satsaydık ederi 100 bin liraydı. İmar değişikliği yaparak araziyi 3,9 milyon liraya sattık. Keşke Dursun Mirza’da Akçapınar ve Doğanpınar’da yaptığı arazi satışlarını imar değişikliği yaparak satsaydı. Çetin Sever’in yerinden 750 lira kira alıyorduk. Kirayı arttırınca bizi mahkemeye verdi. Bizde o benzinliği 5,2 milyona sattık. O kira ile devam etseydik 500 senede o parayı kazanamazdık. Sanayinin karşısındaki benzinliği 505 bin liraya Halil Ünlü sattı. 6 ay sonra işletmecinin borçları ödemek için 2,5 milyon liraya Banvit’e satıldı.

Borular preslenerek İzmir’e satılmış

Bir süredir boruların nerede olduğunu Mirza’ya soruyorum. Esasında ben boruların ne olduğunu nerede olduğunu biliyorum. Biz boruları TIR’lar ile getirerek Livatya’ya indirdik. O borular Livatya projesinde kullanılacaktı. Devlet kayıt demektir. Alınan boruların kaydının olmaması mümkün mü? Üstünden zaman geçtiği için arşivde bulamamışlar demek ki. Boruların bir kısmı Hıdırköy ve Çerkez Ziraatlisinde kullanıldı. Geri kalan büyük bir kısmı da Şantiyeye getirildi. Burada preslenen borular İzmir’e satılmış. Bu kayıtlar hala belediyede bulunuyor.

Otel satışı hem hukuki hem de ahlaki değildir

Otel projesi önce 2 blok halinde yapıldı. Daha sonra birleştirildi. Alt katlarda dükkanlar vardı. Ortakların olduğu satışlarda önce ortaklığın giderilmesi davası açılmalıdır. Otel satışları bu dava açılmadan yapıldığı için hem hukuki hem de ahlaki değildir. Dilekçe ile başvuru yapılsaydı satış iptal edilirdi. Böyle bir satış şaibeli bir satıştır.

Kale Grubu sektöre girmedi

Kale grubuna satılan arazilerde geçen zamana karşı herhangi bir proje başlamadı. Bu satış yapılırken başlangıç ve bitiş süreleri yazılsaydı o arazi geri alınabilirdi. Şimdi Dursun Mirza o araziye Kale grubunun proje yapmamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Albayraklar grubunu ima ederek, İHA ve SİHA projesine girmesine izin verilmemiş olabilir demiş. Bu doğru değil. Kale Grubu kendi inisiyatifi ile sektöre girmedi. “ Dedi.

Söz veriyorum, en güzel stadı biz yapacağız

Basın toplantısının son bölümünde yeni stat konusunu gündeme taşıyan Cemal Öztaylan “ bir kişi yapacağı işleri söyler ve söyleminin arkasında durur. Dursun Mirza önce kazandığı zaman Bandırma’ya yeni bir butik stat yapacağını söyledi. Sonra sadece yeni stat için yer vereceğini söyledi. Şimdi de Ahmet Akın Büyükşehri kazandığı zaman butik stadı Ahmet Akın yapacak diyor. Ahmet Akın seçimi kazanamayacağı için yeni stat yok oldu gitti. Buradan Cemal Öztaylan olarak söz veriyorum. Butik değil büyük bir stadı Bandırma’ya biz yapacağız. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.