CEMAL ÖZTAYLAN: ENGELSİZ BİR BANDIRMA’YI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

CEMAL ÖZTAYLAN: ENGELSİZ BİR BANDIRMA’YI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

ABONE OL
20 Mart 2024 10:11
CEMAL ÖZTAYLAN: ENGELSİZ BİR BANDIRMA’YI HEP BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ
1

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Engelli bireyler için geliştirilen ve belediye başkanı olduğunda bu projeleri hayata geçirmek için hazır ve kararlı olan Cemal Öztaylan engelli bireylere yönelik projelerini anlattı.

ÖZTAYLAN: ‘‘ÖZTAYLAN: ‘‘Bandırma’da yaşayan engelli bireylerimizin hareket kapasitesini artıracak tedbirleri alarak erişebilirlik standartlarını daha ileri seviyeye taşıyacağız.

Engelli duyarlılığını artırmak için topluma yönelik farkındalık eğitimlerinin içeriklerinin zenginleştirilmesi ve çoğaltılması için çabalayacağız. Belediye başkanı olduğumda belediyemizin bu yöndeki faaliyetlerini teşvik edeceğiz.

Tüm engelli birey gruplarını kapsayan, engelli birey ve ailelerinin sosyalleşmesi, topluma kazanımlarının arttırılması ve kaliteli vakit geçirmeleri için BEYMER ücretsiz bir yaşam merkezi olacak.

Yaşam merkezimizin alanlarını sıralayacak olur isek; avlu, atölye, derslik, kütüphane, kafeterya, sergi alanı, cep sinema, squash salonu, basketbol sahası, oyun alanı, havuz, çok amaçlı sahne olarak planlanmaktadır.

“Engelleri Kaldırıyoruz. Meleklerimize Destek Oluyoruz” sloganıyla geliştirdiğimiz projemiz her çocuğun eğitim hakkına sahip olduğuna inanan bir yaklaşımla, özel gereksinimli çocuklarımıza destek olacağız. Özel eğitim merkezleri ile bireysel ihtiyaçlarına uygun eğitim programları sunacak ve potansiyellerini en üst düzeyde geliştirmeleri için destek vereceğiz.

Engelsiz kart ile engelli bireylerin sosyal hayata daha fazla entegre olmaları, şehirdeki sosyal imkanlardan da ayrıcalıklı olarak faydalanmaları sağlanacaktır.

Engelleri tek tek tespit ederek çözüm oluşturacağız. Hangi alanda ne nasıl bir sorun var ise o sorunu konunun muhatabı bilir. Engelli bireylerimizin sorunları bizlere bildirmelerini ve onlar adına çözüm odaklı projelerimizi üretmek için ileriye dönük girişimlerde bulunacağız.
Bu yüzden istişare ve katılımcı belediyecilik anlayışının en güzel örneğini Bandırma’ya birlikte kazandıracağız.’’ dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.