ÇELEBİ’DE İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLERE MHP’DEN DESTEK GELDİ

ÇELEBİ’DE İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLERE MHP’DEN DESTEK GELDİ

ABONE OL
30 Temmuz 2023 21:10
ÇELEBİ’DE İŞTEN ÇIKARILAN İŞÇİLERE MHP’DEN DESTEK GELDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Çelebi Limanında sendikalaşma faaliyetlerine başlayan Liman-iş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle işten atıldıkları iddia edilen işçilere Milliyetçi Hareket Partisinden destek geldi.

MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt yaptığı açıklamada “Emeğin ve alın terinin kutsal olduğu, evine ekmek götürmekten başka bir düşüncesi olmayan, Bandırma Limanında daha iyi ücret daha iyi çalışma şartları altında çalışmak istedikleri için sendikalaşma kararı alan kıymetli işçilerimizin;” Helal kazançlarını ve alın terlerini yok sayan bir anlayışı kabul etmemiz mümkün değildir ! ” Sendikal haklarını güvence altına almak için Kamu Çalışma Hukuku gereği sendikalı olma yönünde istekte bulunan işçi kardeşlerimize bu haklarını almaları için destek olduğumuzu, işverenin kutsal olan alınterini ve işçi haklarını görmezden gelmemesi gerektiğini belirtiyor;Bandırma Liman İşletmesinde işten çıkartılan arkadaşların işe geri alınarak işçi kıyımına son vermesini ve işçi kardeşlerimizin her daim haklı davalarında yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.