ÇAVUŞOĞLU : BANDIRMA'DA BEBEKLERİNİ MARKET POŞETİYLE BEZLEYEN ANNELER VAR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

ÇAVUŞOĞLU : BANDIRMA’DA BEBEKLERİNİ MARKET POŞETİYLE BEZLEYEN ANNELER VAR

Bu haber 30 Haziran 2022 - 15:58 'de eklendi ve 662 kez görüntülendi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma Kadın Kolları, Aile Destekleri Sigortası çalışmasını sürdürüyor. Çalışma kapsamında sadece son iki haftada yaklaşık 600 haneye giren CHP Kadın Kolları Üyeleri, bu sırada çok sayıda da kadını CHP üyesi yaptı.

CHP Kadın Kolları Bandırma İlçe Başkanı Simge Gürkan Çavuşoğlu yaptığı açıklamada; “Şehrimiz Bandırma’da CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Kadın Kolları Genel Başkanımız Aylin Nazlıaka’nın yol haritasını belirlediği ve gelir düzeyi düşük her kadını hem ekonomik hem de sosyal olarak destekleyecek Aile Destekleri Sigortası çalışmasını sürdürüyoruz.
Gittiğimiz evlerde görüyoruz ki AKP artık insanları uçuruma sürüklüyor. Çocuklarını market poşetiyle bezleyen, bebeğine mama alamayan, faturalarını ödeyemeyen kadınlar, aileler yaşamak savaşı veriyor. Görüştüğümüz aileler AKP’den çektiklerini, tarihlerinin en yoksul dönemini geçirdiklerini açıkça dile getiriyorlar. İktidarın gidici olduğunu çaldığımız kapılarda görüyoruz. Kendisine Saraylar Saltanatlar yapanların halkın mutfağını tencere kaynamayacak hale getirdiğini söylemek gerekiyor. Yandaşlar zenginlik içinde kıyağa doymuyor, vatandaşlarımız ise ekmek bulamadığı için doymuyor. Ülkenin halı bu iki açlık arasına sıkışmış durumda… Bir tarafta doyumsuzluğun, şatafatın doyumsuzluğunun açlığı, diğer tarafta da yeni doğan bebeklerin, emekçilerin yoksulluğunun açlığı var. Bu çalışma bize gösterdi ki AKP annelerin ahını alan, kadınların göndermeyi kafasına koyduğu ve günden güne eriyen bir yapıdır. Sandıktan kaçmaları bu memleketin geleceğinde kendilerini görmedikleri içindir. AKP gidicidir. Yarattıkları yoksulluk enkazının altında kalmıştır. Biz kadınlar da el birliği ile, dayanışma ile her gün hakaretler yağdırdıkları bir güç olarak bu gidişlerinde en büyük sebep olacağız. Anaların ahını alan bir yapının ne yaşama ne de bastığı toprakta çiçekler açtırma şansı yoktur.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .