ÇAPAR: ŞEHİR İÇİ ULAŞIM SİSTEMİNİN BÖYLE DEVAM ETMESİ ZOR

ÇAPAR: ŞEHİR İÇİ ULAŞIM SİSTEMİNİN BÖYLE DEVAM ETMESİ ZOR

ABONE OL
24 Kasım 2023 12:07
ÇAPAR: ŞEHİR İÇİ ULAŞIM SİSTEMİNİN BÖYLE DEVAM ETMESİ ZOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Şoförler ve Otomobilciler Odası  Başkanı Osman Çapar, Şehir Gazetesine yaptığı açıklamalarda kısa vadeli desteklemeler ile şehir içi ulaşım sisteminin devam etmesi zor dedi.

Ulaşım Aş araçlarının değişimi hakkında konuşan Başkan Osman Çapar “ Uzun bir süreden bu yana araçların değişimi konusu hep gündemdeydi. Ancak önce pandemi sonrada ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar araçların değişimi konusunu erteletti. Şimdi kullanımda olan eski araçlar peyder pey kullanımdan kaldırılarak yerlerine yeni araçlar ulaşımda hizmet vermeye başladı. Yeni araçlar vatandaşların ulaşım konforunu arttıracak ve seyahat zaman aralığını kısaltacak. Klimalı ve kameralı yeni araçlar ulaşımı kolaylaştırırken güvenli bir ulaşım da sağlamış olacak. Böylece Bandırmalı vatandaşlar hak ettikleri rahat, konforlu ve güvenli ulaşıma kavuşacaklar. “

Bandırma’daki şehir içi ulaşım araçlarının yenilenmesi konusunda katkılarından dolayı Büyükşehir Başkanı Yücel Yılmaz’a ve Büyükşehre teşekkür eden Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Çapar “ Ancak bazı gerçekleri de söylemek gerekiyor. Bu sistemin kendinden kaynaklanan sorunları devam ediyor. Kısa vadeli destekler ile sistemin devam etme şansı çok zor gözüküyor. Sadece belediyelerin yaptığı katkılar ile zarar eden bir sistem devam edemez. Mutlaka sorunun kaynağına inilmasi gerektiğini söylemeliyim.

Vatandaşın daha ucuza sistemden yararlanabilmesi ve toplu ulaşım esnafının da daha rantbl devam edebilmesi için bizde ve tüm ülkede kalıcı olarak yakıt indirim sağlanması ve süspansiyon sektörünün desteklenmesi gerektiğini söylüyoruz.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.