CAN : İTTİFAK, İŞBİRLİĞİ, GERİ ÇEKİLME YOK!

CAN : İTTİFAK, İŞBİRLİĞİ, GERİ ÇEKİLME YOK!

ABONE OL
21 Şubat 2024 17:22
CAN : İTTİFAK, İŞBİRLİĞİ, GERİ ÇEKİLME YOK!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma İyi Parti İlçe Başkanı Av. Engin Can, İyi Parti’nin adayları için geri çekiliyorlar, CHP ile işbirliği – ittifak yapacaklar gibi dedikodular üzerine açıklama yaptı.

Can açıklamasında, ” Yoğun ve hızlı bir trafikte gerçekleşen Yerel Seçim hazırlıkları atmosferi içerisinde son günlerde partimiz ve adaylarımız üzerinden gerçekleştirilmeye çalışılan dedikodu siyasetinden dolayı bir açıklama yapma zorunluluğu hasıl olmuştur. Kesin ve net bir şekilde ifade etmeliyiz ki, İl Başkanlığımız tasarrufunda Balıkesir Büyükşehir ve herhangi bir ilçemizde Belediye Başkan ve Meclis Üyesi Adaylarımızı geri çekme planı yoktur. Dolayısı ile 31 Mart Yerel Seçimleri dahilinde herhangi bir ittifak, işbirliği vs. şu güne kadar yapılmadığı gibi bundan sonra da söz konusu değildir. Bu konuda Genel Merkezimiz bünyesinde; Genel Başkanlık Makamı, Yerel Yönetimler Başkanlığı ya da Teşkilat Başkanlığımız tarafından İl Başkanlığımız’ a iletilen herhangi bir talimat, yazı, telefon ve hatta ima bile olmadığı net bir şekilde bilinmelidir. İYİ Parti Balıkesir İl Başkanlığı, Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER Hanımefendi’ nin açık ve net olarak Kamuoyuna açıkladığı gibi HÜR VE MÜSTAKİL olarak yoluna devam etmektedir. Bununla birlikte yine aynı doğrultuda Partimiz tarafından aday gösterilmeyen ilçelerimiz üzerinden asılsız senaryo ve eleştirilerin olduğu gözlenmektedir. Bu kabul edilebilir bir husus değildir. Siyasetin doğasında uygun nitelikte aday olmaması gerçeği kabul edilmelidir. Balıkesir Halkı şunu kesin ve net olarak bilmelidir ki; İYİ Parti 31 Mart 2024 te yapılacak Yerel Seçimlere HÜR VE MÜSTAKİL olarak girecek ve tüm hemşerilerimize Kaliteli ve Adil Belediyecilik anlayışı ile hizmet etmeye talip olacaktır. Tüm bu açıklamalar ışığında; bu hususların aksi bir şekilde İl Başkanlığımız’ ın bilgisi dışında hareket eden İlçe Teşkilatları’ nın tespit edilmesi halinde Teşkilat Başkanlığımız tarafından gerekli adımlar net bir şekilde atılacaktır.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.