CAMİLER ŞÜKÜR KURBANIYLA AÇILDI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CAMİLER ŞÜKÜR KURBANIYLA AÇILDI

Bu haber 29 Mayıs 2020 - 14:04 'de eklendi ve 777 kez görüntülendi.

16 Mart gününden bu yana ibadete kapalı olan camiler şükür kurbanı kesilerek ibadete açıldı. İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Haydarçavuş Camisi bahçesinde kesilen şükür kurbanının ardından ilk Cuma namazı cemaat ile kılındı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan İlçe Müftü Vekili Cemalettin Torun, camilerin açılması dolayısıyla Allah’a şükrederek şükür kurbanı kestiklerini ifade ederek “16 Mart gününden bu yana camilerimiz pandemi dolayısıyla kapalı idi. 29 Mayıs günü itibari ile camilerimizde vatandaşlarımız ibadet edebilecekler. Bu sebeple Allah’a şükretmek amacıyla Türkiye Diyanet vakfı ile beraber şükür kurbanı kesiyoruz. Kurban kesimi tüm il ve ilçelerimizde gerçekleştiriliyor. Tüm yurtta kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. “ dedi.

HAYDARÇAVUŞ CAMİİ’NDE İLK CUMA NAMAZI YOLLARA MEYDANA TAŞTI

Bandırma’da korona virüs pandemisi nedeniyle uzun zaman sonra ilk cuma namazı kılındı. Sosyal mesafe şartlarına uygun şekilde ve vatandaşların kendi seccadeleri ile katıldıkları cuma namazı cami içerisinde kılınmazken, katılımın yoğun olması nedeniyle iki cadde trafiğe kapatıldı. Haydar Çavuş Camii’nde kılınan Cuma Namazı’na binlerce kişi katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda ve cadde üzerinde namaza katılan vatandaşların dualarında korona virüs pandemisinin bir an önce sona ermesi yer aldı.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel