CAMİLER DEZENFEKTE EDİLDİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

CAMİLER DEZENFEKTE EDİLDİ

Bu haber 28 Mayıs 2020 - 21:19 'de eklendi ve 621 kez görüntülendi.

Bandırma Belediyesi, yarınki Cuma Namazı öncesinde camilerimizde hijyen ve ilaçlama çalışmalarını yerine getirdi.

Salgınla mücadele kapsamında iki ayı aşkın bir süredir ibadete kapalı olan camilerimiz İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgede 29 Mayıs Cuma günü itibariyle, cami ve mescitlerde cemaatle birlikte öğle, ikindi ve cuma namazları kılınabileceğini belirtildi.

Yapılan düzenlemeyle Cuma namazları avluda, öğle ve ikindi namazları sosyal mesafeyi koruyarak içeride cemaatle kılınabilecek. Vatandaşlar abdestlerini evde alıp, maske ve eldiven takıp, kendi getirdikleri seccade ile cami avlusunda namaz kılabilecek.

Bu amaçla uzun süredir ibadete kapalı olan camilerde vatandaşların daha sağlıklı bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için Bandırma Belediyesi ekipleri merkez ve kırsal mahallelerde hijyen çalışmalarını yerine getirdi.

Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun konu ile ilgili yaptığı açıklamada: ” Cuma namazıyla yeniden ibadet açılacak camilerimizde de, toplum sağlığı için gerekli önlemleri alıyoruz. Vatandaşlarımız yarından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığının belirlediği namaz vakitlerinde ibadetlerini yapabilmeleri için camilerimizin hem iç hem de dış alanlarını dezenfekte ediyoruz. Vatandaşlardan ricamız, ibadetlerini yerine getirirken hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat etmeleri. Allah namazlarımızı ibadetlerimizi kabul etsin” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel