ÇALIM : 25-30 YILDIR HEP NEREDE KALMIŞTIK DİYENLER VAR! BANDIRMALI YENİ YÜZLER İSTİYOR

ÇALIM : 25-30 YILDIR HEP NEREDE KALMIŞTIK DİYENLER VAR! BANDIRMALI YENİ YÜZLER İSTİYOR

ABONE OL
2 Mart 2024 17:32
ÇALIM : 25-30 YILDIR HEP NEREDE KALMIŞTIK DİYENLER VAR! BANDIRMALI YENİ YÜZLER İSTİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Yeni bir yüz, yeni bir umut” diyerek Bağımsız Belediye Başkan Adayı olan Sinan Çalım, kentsel dönüşümden çocuk ve dar gelirlilere yönelik yapmayı planladığı projeleri anlattı.
Sinan Çalım düzenlediği basın toplantısında Bandırma’nın ihtiyaçlarını ve sorunlarını gündeme getirerek “Bandırma’nın artık yeni yüze ve yeni kadrolara ihtiyacı var. Biz Bandırma sevdalısıyız, Bandırma’nın sorunlarını biliyor ve bu sorunları çözmeye talibim. Partilerden bağımsız, Bandırma’ya bağlı kararsızların sesi olacağız. Bandırma’yı daha iyi bir yere taşıyacaksak önce kırgınlıkları bitireceğiz. 30 yıldır aynı yüzler geldi, biz 30 yıldır aynı sorunları konuşuyoruz. Bandırma’ya yeni yüzler, yeni nefesler gelmesi lazım. 25-30 yıldır aynı şehirdeyiz. Birlikte yedik, içtik, güldük, eğlendik ama işin sonuna geldiğimizde 25-30 yıldır Bandırma’yı yönetmek isteyenler, Nerede kalmıştık diyenler hep bu işin başında. Aslında nerede kaldıkları belli ama sloganları nedenle hep nerede kalmıştık diye devam etti. ”dedi.

PROJELERİNİ AÇIKLADI

Projeleri konusunda da açıklamalar yapan Çalım şunları söyledi:” Bir kaç mahallede yatırım yaparak diğerlerini ihmal etmemek lazım. Liyakat ile doğru çalışarak Bandırma’yı hak ettiği yere getireceğiz. İlk olarak şehrin girişinden başlayacağız, sonra trafik sorununu çözeceğiz. Öğrenciler için özel alanlar çok küçük ücretlerle yemek yiyecekleri, çay ve kahve içecekleri alanlar oluşturacağız. Belediye bünyesinde özel şirketleri kooperatifleştirerek uygun fiyata dar gelirliye konut üreteceğiz. Bandırma deprem hattı üzerinde. Toplanma alanları ve deprem sonrası ihtiyaç duyulan tuvalet ve su ihtiyacının karşılanacağı alanları oluşturacağız. Bizim belediye olarak çok fazla arazimiz var kadın ağırlıklı kooperatifler kurarak üretim yapacağız. Çocuklarımız için konaklama evleri yapacağız. Şu an mevcut barınaklar yeteriz bu alanları genişleterek daha sağlıklı hale getireceğiz. İkinci el eşyaları belediye bünyesine alıp bakımını yaparak ihtiyacı olan insanlara ulaştıracağız. Altyapı konusunda çarşı esnafı sürekli su baskını yaşıyor. Düzgün bir şekilde yol yapıp suyu yer altına alırsak bu sorunu çözeceğiz. Çarşı esnafının su baskını sorunu çözeceğiz.”

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.