‘ÇAKMA BAKAN’ DEDİ, MEYDAN OKUDU

‘ÇAKMA BAKAN’ DEDİ, MEYDAN OKUDU

ABONE OL
11 Mayıs 2023 22:12
‘ÇAKMA BAKAN’ DEDİ, MEYDAN OKUDU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına son sürat devam eden AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayları, büyük coşku ve katılıma sahne olan mitinglerine Edremit’te devam etti.

Edremitliler tarafından ilgi ve sevgiyle karşılanan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayları Mustafa Canbey, Ahmet Gür ve Eşref Uslu ile Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatından başlayarak Azerbaycan Bulvarı ile devam eden ve mitingin gerçekleştirildiği Cumhuriyet Meydanında sona eren yürüyüşte çok sayıda vatandaşla birlikte yürüdü.

Miting alanında coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan AK Partili milletvekili adayları, Edremitliler’den 14 Mayıs seçimleri için destek istedi. Mitinge milletvekili adaylarının yanı sıra AK Parti Edremit İlçe Başkanı Ekrem Umutlu, İl Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, İl Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ve AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı katıldı. “Tarihi yeniden yazarken, oyunları bir bir bozarken dik dur eğilme Edremit seninle”, “Biz emri dağdan değil Hak’tan ve halktan aldık” yazılı dövizlerin dikkat çektiği meydanda vatandaşlara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, AK Parti’ye olan ilgi ve teveccühün artarak sürdüğünü söyledi.

‘BUNLAR MİLLETİMİZİN
LİYAKATİNE İNANMIYOR’
Muhalefetin, kendini Türk insanını bir şeye benzetemediğini, Türk insanın liyakatine inanmadığını ifade eden Yücel Yılmaz, “Gayeleri Avrupa’dan para ve takdir almak. Lider olacağım diyen biri ‘ben dışarıdan para bulup ülkeyi zengin edeceğim’ der mi? Kendine inanmayan insan, herkesi kaosa sürükler. Biz çalıştık, ürettik. Ulu Önder Atatürk’ün de dediği gibi bizim tek bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak” açıklamasında bulundu.

‘BİRİLERİ YOK ETMEK İSTİYOR’
Balıkesir’in en güçlü ekibi olduklarını vurgulayan Yılmaz, “Tüm adaylarımız yerli ve milli. Balıkesir’in genlerini biliyor” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki Türkiye’nin, son 21 yılda büyük kazanımlar elde ettiğini söyleyen Yılmaz, “Birileri kazanılan her şeyi yok etmek istiyor. Bu milletin başına bela olmuş bir terör var. Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlenmesiyle sıkıntıları olan birileri de buna alet oluyor, bunlarla iş tutuyor” dedi.

CHP VE İYİ PARTİLİLERE SESLENDİ
Bu seçimin, Türkiye’nin geleceği için çalışanlarla, ‘Recep Tayyip Erdoğan gitsin de ne olursa olsun’ diyenlerin seçimi olduğunu vurgulayan Yücel Yılmaz, “Birileri seçilsin diye PKK elebaşları tek tek konuşuyor. PKK birini destekliyorsa onun yanında durmamak lazım. CHP’li Atatürkçü kardeşim, İYİ Partili Milliyetçi kardeşim, sizin ne işiniz var orada. Bu artık siyaset olmaktan çıkmış. İnanıyorum ki Kuvayı Milliye Şehri Balıkesir kendine yakışan duruşu sergileyecek” açıklamasında bulundu.

SUKUT-I HAYALE UĞRAYACAK
Milletvekili adayları için de Edremitlilerden destek isteyen Yücel Yılmaz, “Bizim milletvekillerimiz, bu işi en güzel şekilde yapıyor. İnşallah içlerinden birini de çakma bakan değil, gerçek bakan yaparız. Birileri ‘ben bakanım’ diye dolaşıyor. Mayıs 14’te sukut-ı hayale uğrayacak. 2024’te karşıma bekliyorum” açıklamasında bulundu.

‘EDREMİT DOĞRU ADAM DİYOR’
Meydandaki vatandaşları “Muhteşemsin Edremit” diyerek selamlayan AK Parti Balıkesir Milletvekili Adayı Eşref Uslu, “Bugün bu meydan 14 Mayıs seçimleri için mesajını net bir şekilde veriyor. Destekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Edremit kararını vermiş; Türkiye Yüzyılına hazır. Edremit doğru zaman doğru adam, Recep Tayyip Erdoğan diyor” dedi.

‘TÜRKİYE ÇAĞ ATLADI’
Türkiye’nin AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyoner yönetim anlayışı ile çağ atladığını vurgulayan AK Parti Balıkesir Milletvekili Ahmet Gür, “14 Mayıs’ta Balıkesir’de Cumhurbaşkanımıza tam destek, Cumhur İttifakına tam destek, AK Parti’ye tam destek vereceğiz ve Kuva-yi Milliye Şehri Balıkesir’imizden gücümüzü göstereceğiz. Bu meydan da bunun göstergesi” dedi.

‘ARTIK BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE VAR’
Balıkesir’in her noktasında muhteşem bir ilgi ve sevgiyle karşılandıklarını söyleyen AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, “Allah’ın izniyle 14 Mayıs’tan sonra Türkiye Yüzyılına Edremit ile birlikte yürüyeceğiz” dedi. Türkiye’nin artık bölgesinde ve dünyada söz sahibi olduğunu vurgulayan Canbey, “Türkiye sahada da söz sahibi, masada da söz sahibi. Artık başka bir Türkiye var. Bu Türkiye’nin yoluna devam etmesi gerekiyor. Bırakın geri gitmeyi artık bizim durmaya bile lüksümüz yok. Ve daha ileriye gidebilmemizin yolu belli. Daha ileriye gidebilmemizin yolu; Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında dimdik durmaktır” açıklamasında bulundu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.