BÜYÜKŞEHİR’DEN MİKROBÜS SORUNUNA NEŞTER : 20 BÜYÜK OTOBÜS GELİYOR

BÜYÜKŞEHİR’DEN MİKROBÜS SORUNUNA NEŞTER : 20 BÜYÜK OTOBÜS GELİYOR

ABONE OL
29 Aralık 2023 17:14
BÜYÜKŞEHİR’DEN MİKROBÜS SORUNUNA NEŞTER : 20 BÜYÜK OTOBÜS GELİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Bandırma trafiğini masaya yatırarak sorunları tek tek belirledi. Acil yapılması gereken çalışmalarla ilgili düğmeye basıldı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkaptan başkanlığında Bandırma’da gerçekleştirilen trafik koordinasyon toplantısına; İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Koray Başa, Güney Marmara Koordinatörü İbrahim Koman, Balıkesir Toplu Taşıma A.Ş. Genel Müdürü Atınç Akıncı, Genel Müdür Yardımcısı İhsan Tezcan, Bandırma Ulaşım A.Ş. Başkan Yardımcısı Selvet Toygar, Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda ulaşım alanında yaşanan sorunlar belirlenerek yapılacak çalışmalar konusunda yol haritası çıkarıldı.

Toplantıda Bandırma’da toplu taşımayı rahatlatacak kararlar da alındı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete alınan 55 küçük otobüsün yanı sıra Bandırma’da 20 adet büyük halk otobüsünün de devreye alınmasına karar verildi. Yoğunluğun yaşandığı hatlarda da sefer sayıları artırılarak vatandaşların mağduriyeti giderilecek.

TRAFİK SORUNUNU RAHATLATACAK KAVŞAK VE ALTERNATİF YOLLAR YAPILACAK

Liman AVM yakınında bulunan ve karayolları tarafından yapılan kavşakla ilgili de çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağı öğrenildi. Özellikle Atatürk Caddesi’nden Korozman’a çıkan ve neredeyse açısı 90 derece olan kavşakta çalışma yapılarak araçların ana yola rahat dönüşü sağlanacak. Hastane, üniversite ve Liseler Vadisinin bulunduğu alanda trafikte yaşanan sıkışıklığın giderilmesi de gündeme geldi. Çanakkale- Bandırma karayolu üzerinden bir giriş açılarak hastane bölgesine Külefli yolu üzerinden gidiş ve dönüş olmak üzere alternatif bir güzergah yapımına başlandı. Bu alandaki çalışmanın hızlandırılması ve bir an önce hizmete alınması planlanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma- Balıkesir anayolunda yaşanan trafik sıkışıklığına da çözüm olarak Eti Maden önündeki yan yol asfaltlanarak sürücüler için bir alternatif yol haline getirilecek.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.