BÜYÜKŞEHİR HAKSIZ REKABET OLUŞTURMAMALI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BÜYÜKŞEHİR HAKSIZ REKABET OLUŞTURMAMALI

Bu haber 07 Şubat 2020 - 10:58 'de eklendi ve 978 kez görüntülendi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İyi Parti meclis üyesi Ersan Kırbaş Büyükşehir olarak ilimizde faaliyet gösteren takımlara eşit yaklaşmaları gerektiğini ifade ederek, bu yardımlar sadece futbolla sınırlı kalmadan diğer spor branşlarına da kapsamalıdır dedi.Balıkesir Büyükşehir Belediye Spor Kulübünün Karesi Basketbol Kulübünün sportif haklarını devralmasının il genelindeki diğer kulüpler açısından haksız rekabet yarattığını belirten Ersan Kırbaş “ Bu devirde Büyükşehir Karesi Basketbol Kulübünün çok yüksek olan borçlarını da devralmış oldu. Aynı ligde oynayan birbirleriyle rakip olan Bandırma Kırmızı için haksız rekabet yaratmış oluyor.
TEKSÜT BANDIRMA BK MAĞDUR EDİLİYOR
Yine meclis gündemine Balıkesir Futbol Kulübü ile görüşmeler oluyor. Bizler aynı hassasiyeti Bandırmaspor ve Teksüt Bandırma Basketbol Kulübü içinde bekliyoruz. Örneğin Bandırmaspor’un içeride kalan alacaklarının ödenmesi ve kalıcı gelirler yaratma noktasında adımlar atılmasını istiyoruz. Uzun bir süredir gündemi işgal eden benzinlik projesi için hala somut adımlar atılamadı.Bu konuda en az gündeme gelen kulübün Teksüt Bandırma Basketbol Kulübü olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Bu kulübümüz ne Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden ne de Bandırma Belediyesinden destek almış değil. Bandırma’nın adını hem Türkiye’de hem de Avrupa’da başarı ile temsil eden Teksüt Bandırma Basketbol Kulübü adeta iki belediye tarafından kaderine terk edilmiş konumuna getirildi. Bu adaletsizliğin bir an önce giderilmesi gerektiğine inanıyorum. “
SAHİL BANDI İÇİN PROJE  HAZIRLANMALI
Bandırma sahil bandının Bandırma Belediyesine devredilmesi konusunun Varlıkları Değerlendirme Komisyonunda görüşülmeye devam ettiğini söyleyen İyi Parti Büyükşehir Meclis üyesi Ersan Kırbaş “ büyükşehir olarak böylesi devirlerde proje üzerinden hareket etmenin doğru olacağını düşünüyoruz. Sahil bandı için Bandırma Belediyesinin bir proje hazırlaması zor gözüküyor. Birçok noktada kamulaştırma yapmak gerekiyor. Bu yüzden Büyükşehir ve Bandırma Belediyesi ortak proje hazırlayarak sahil bandı değerlendirilebilir.

TOKİ EVLERİNİN ALT YAPI SORUNU ÇÖZÜLECEK

Edincik ve Bandırma TOKİ evlerindeki alt yapı sıkıntılarını çözme noktasında çalışmalar devam ediyor. Bu sıkıntıların temelinde TOKİ’nin kendi yönetmelikleri çerçevesinde hareket etmesi yatıyor. Alt yapı çalışmaları BASKİ’nin sorumlulu ğunda bulunmuyor. TOKİ ile BASKİ’nin bir protokol imzalaması gerekiyor. Kış bitmeden sorunun çözülmesini ve yaz aylarında meydana gelebilecek alt yapı sorunlarını BASKi tarafından çözülmesini bekliyoruz.Balıkesir Büyükşehir olarak Bandırma merkez ve kırsal mahallerinde 12 noktada durak yenileme çalışmalarımız tamamlandı. Paşakonak, Levent, Kayacık Mahallesi ile kırsal mahallerindeki eksik duraklar tamamlandı. Önümüzdeki günlerde duraklar konusunda tüm eksiklikleri tamamlayacağız. “ dedi.

Cemal ATABEY

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.