BURUN ESTETİĞİNE YAKLAŞIM - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BURUN ESTETİĞİNE YAKLAŞIM

Bu haber 14 Mart 2022 - 9:43 'de eklendi ve 405 kez görüntülendi.

Burun solunum sistemimizi koruyan, soluduğumuz havayı filtreleyerek tozdan arındırıp, ısıtan ve nemlendiren, koku almayı sağlayan, konuşmadaki rezonansa katkıda bulunan ve daha birçok görevi olan bir organdır. Bu kadar görevi yanında güzellik açısından da bir o kadar önemlidir ve karakteristik bir özelliğe sahiptir.

Başarılı bir burun cerrahisi, fonksiyonel ve estetik açıdan doğru dengenin kurulması ile olmaktadır. Amaç; kişiye özel ve yüz hatlarıyla uyum içinde, nefes alan güzel bir sonuç elde etmektir.
Burnun fonksiyonel cerrahisinde; ortadaki bölmenin (septum) eğriliğinin düzeltilmesi, yan duvardaki burun etlerinin (konka) küçültülmesi, burun tüneli darlıklarının ( nazal valv sorunları) giderilmesi gibi müdahaleler yapılmaktadır. Burnun estetik cerrahisi ise şekil değişikliği olup, amaç kişinin yüz hatlarına uyumlu, doğal ve güzel bir burun şekli elde etmektir.

Estetik burun cerrahisinde açık ve kapalı olarak tabir ettğimiz farklı yaklaşımlar olmaktadır. Her iki yaklaşımın kendine özgü avantaj ve dezavantajları olabilmektedir. Tek başına en iyi veya standart bir cerrahi teknik yoktur. Cerrahın uygulayacağı farklı metodolojiler konusunda detaylı bilgiye sahibi olup, ayrıca tecrübeli olması elbette çok önemlidir. Çünkü estetik burun cerrahisi uzun yıllar deneyim gerektiren ve burnun tüm yapılarına hakimiyet gerektiren özellikli bir cerrahidir.

Rinoplasti ameliyatı sağlıklı nefes almak ve güzel görünmek, bir başka deyişle daha mutlu olmak için yapılır. Rinoplastide başarının ve mutlu sonucun anahtarı, hasta ve doktor arasındaki karşılıklı güvene bağlıdır. Hasta ve doktor farklı güzellik algıları olan iki ayrı bireydir. Bu nedenle detaylı muayene ve değerlendirme sonrası, sağlıklı ve güzel burun için neler yapılması gerektiği kişiye anlatılmalı, hastanın beklentileri ve istekleri dikkatlice dinlenip analiz edilmelidir.  Bireyin kafasındaki ameliyat ve ameliyat sonrası süreç hakkındaki sorular yanıtlanmalıdır. Bu süreçte hasta ile hekim arasında tam bir güven oluşması, başarılı bir cerrahi ve mutlu hasta-hekim ilişkisinin oluşmasına önemli derecede katkı sağlayacaktır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .