BURHAN DENİZ’DEN  GÜNDEMİ SARSACAK AÇIKLAMALAR

BURHAN DENİZ’DEN  GÜNDEMİ SARSACAK AÇIKLAMALAR

ABONE OL
26 Şubat 2024 12:58
BURHAN DENİZ’DEN  GÜNDEMİ SARSACAK AÇIKLAMALAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisi Balıkesir İl Başkanı Burhan Deniz yaptığı basın toplantısında seçim sürecindeki CHP ile olan ittifak görüşmelerini  açıkladı. Ahmet Akın’ın geçmiş dönemde hak gaspına uğramış bir siyasetçi olduğunu söyleyen Burhan Deniz, bu gerçekten yola çıkarak Ahmet Akın’ın seçimi kazanmasına adına her türlü fedakârlığı yaptık. Ancak Mehmet Tüm, Ozan Tüm ve Dursun Mirza ile anlaşmak mümkün olmadı dedi.

İttifak için her türlü fedakarlığı yaptık

Gelecek Partisi olarak Ahmet Akın ile iletişime geçerek seçim sürecini beraber yürütme konusunda anlaştık diyen Gelecek Partisi İl Başkanı Burhan Deniz “ Genel Merkez ile yapılan görüşmelerde Ahmet Akın ile genel çerçevelerde anlaştık. Bu anlaşmada Balıkesir genelinde 9 büyükşehir meclis üyeliği üçü büyükşehir meclis üyeliği şeklinde idi ve benim Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı olmam vardı. Ben Gelecek Partisi Genel Merkezini arayarak Ahmet Akın’ın yanındakilerin bu anlaşmayı kabul etmeyeceklerini söyledim. Haklı da çıktım. 15 gün sonra Genel Merkezden beni aradılar. 9 büyükşehir meclis üyeliklerini veremeyeceklerini söylemişler. Ben de tamam, yeter ki Ahmet Akın seçimi kazansın diyerek 3 büyükşehir meclis üyeliği ile benim başkan yardımcılığı noktasında görüş bildirdim. Ahmet Akın beni arayarak anlayışımız için teşekkür etti. Bir süre sonra bu kez benim başkan yardımcılığım noktasında sıkıntılar var denilince ben de tamam onu da istemiyoruz dedim. Bari 1 büyükşehir meclis üyesi olsun dedik. Kabul ettler. Balıkesir’de İttifak açıklamasını 21 Şubat günü açıklamak için anlaştık.

Hayrettin Dağ’ı Kürt diye kabul etmediler

Ankara’daki CHP aday tanıtım toplantısında Ahmet Akın beni aradı. Dursun Mirza’nın hazırladığı listede Gelecek Partisi adaylarının olmadığını ifade ederek hemen adayların kimliklerini bana atın dedi. Hemen kimlikleri attık. Ahmet Akın iş halloldu dedi. Ertesi gün Mehmet Tüm, Ozan Tüm ve Dursun Mirza ile bir araya geldik. Bana Ahmet Akın’ın yalancı olduğu ve onu sevmediklerini söyleyerek listeyi onaylamadılar. Ben Ahmet Akın’ı arayarak kendisi hakkında söylenenleri aktardım. O da bir araya gelip beni arayın bakalım yüzleşelim dedi. Ozan Tüm ile bir araya geldiğimizde Ahmet Akın ile yüzleşmek istemedi.

Dursun Mirza seçim kaybedecek

Daha sonra İttifak çalışmalarında anlaşmak isteyen Ahmet Akın beni bir arkadaşına yönlendirdi. O görüşmede de fedakarlık yaparak hiç değilse Hayrettin Dağ listede olsun dedik. Onu da Kürt diyerek istemediler. Listede yeteri kadar kürt var dediler. Bu faşist dayatma karşısında bizimde yapacak bir şeyimiz kalmadı. CHP listelerinin en önlerinde yer alan bu arkadaş Balıkesir’deki bazı mafya resimlerini göstererek bak bu kişiler bizi destekliyor ve bizimle çalışıyorlar dedi. Sanki beni tehdit eder gibi konuştu. Ben kimseden korkmam. Yerim yurdum belli. İsteyen herkes beni bulabilir. CHP tamamen Tüm ailesinin himayesine girmiş. Bütün kararları onlar veriyorlar. Açıkça ifade diyorum, bu zihniyet ile Ahmet Akın ve Dursun Mirza seçimleri kaybedecek. “

Mehmet Tüm CHP’yi istediği gibi yönetiyor

Bu olayların üzerinde Balıkesir’de Bandırma hariç 19 ilçede Ahmet Akın’ı desteklemeye devam edeceklerini kaydeden Burhan Deniz, “Böyle tehditle şantajla seçim kazanılmaz. Mehmet Tüm eline almış kâğıdı, Dursun Mirza’yı da himayesine altına almış istediğini yazıyor, çiziyor. Dursun Abiyi çok severim ancak şu an tamamen Mehmet Tüm’ün himayesi altında. Mehmet Tüm ve Ozan Tüm Bandırma’da istediği gibi CHP’yi yönetmeye çalışıyor. Bu şekilde seçim kazanma şansları yoktur. Beni ve partimi de bu şekilde kandırmaya çalıştılar. Benimle hala görüşmek istiyorlar. Bu isimlerle aynı masaya oturmam için önce Tolga Tosun’dan, iki Ahmet Akın’dan, üç ırkçılık yapıp listeye almadıkları Hayrettin n Dağ’dan, dört benden özür dileyecekler. Ondan sonra konuşuruz.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.