BU SORUYU BENİM Mİ SORMAM GEREKİYOR? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BU SORUYU BENİM Mİ SORMAM GEREKİYOR?

Bu haber 22 Eylül 2021 - 10:58 'de eklendi ve 1.076 kez görüntülendi.

3 yıldan bu yana ısrarla Bandırma’da siyaset bitti diye yazıyorum. Bu fikrimden de geri adım atmış değilim. Siyasetin ya da siyasetçinin çözmesi gereken sorunları görmezden gelme, kulağının üzerine yatma Bandırma’daki siyasetçilerin bu süreçteki ortak özelliği oldu.

Peki, bu süreç ne zaman ve nasıl başladı sorusunu neden sormak istemez Bandırmalı bilmiyorum. Her şey Balıkesir’in Büyükşehir olması ile başladı. 60 seneden bu yana il olma hayali ile yaşayan Bandırma’nın bu beklentisi Büyükşehir yasasıyla Kaf Dağının arkalarında kaldı.  Üzüntü, hayal kırıklığı ve kızgınlık bu kentte yaşayanları esir aldı. Çoğunluk adam sendeciliği düstur olarak benimsedi. Bu ruh hali doğal olarak siyasetçilere de yansıdı. Büyükşehir cenahı “Ben oldum” havasına çok çabuk girdi. Bandırma’nın caddelerine, kıyı şeridine adeta el koydu. Bandırmalıların bu alanda etkinlik yapmasına bile izin vermedi. Paralelinde iki belediye arasında silahlar çekildi. 5 yıl boyunca Bandırma’yı bir adım ileriye götürecek siyaset hep arka planda kaldı. Kavga, kaos entrika bu kentin makus kaderi oldu. Balıkesir siyaseti Bandırma’yı hırçın çocuğa benzeterek siyaseti bu hale getiren tarafın kendilerinin değil Bandırma’nın olduğunu her ortamda söylediler. Bandırma siyaseti ne yazık ki, tek bir söylem gerçekleştiremedi. Partili olmak devamlı olarak Bandırmalı olmanın önüne geçti.

Son yerel seçimlerde kavga eden siyasetçiler yerlerini daha barışçıl daha diyalog kurabilen siyasetçilere bıraktı. Balıkesir tarafının devamlı olarak ısıtarak önümüze koyduğu hırçın, söz dinlemez Bandırma figürü de değişmiş oldu. Kavga, kaos ve yetki kargaşasının biteceğini Balıkesir siyasetinin de Bandırma’yı anlama ve hepsinden önemlisi görme beklentisi kısa sürede bu kez yerini duymadım, görmedim, bilmiyorum siyasetine bıraktı. Her iki kentte de siyaset biterken yerine şirket gibi yönetilen bir siyaset anlayışı hüküm sürmeye başladı. Sükûnet, hoşgörü abartı haline geldi. Kimse kimsenin ayağına basmazken, kaybeden yine Bandırma oldu. Kavga çıkardığı için kaybeden Bandırma, uslu çocuk olunca yine kaybeden taraf oldu. Yani Balıkesir’in kavgacı Bandırma kaybeder savı havada kaldı. Bandırma kendini savunacak, yatırımlarını takip edecek milletvekillerini arar hale geldi.

Dedik ya, Bandırma’da siyaset bitti diye. Bu savımı destekleyen son örnek Bandırma Belediyesinin düzenlediği Kitap Günleri Etkinliği oldu. Kültürün ve sanatın şehri dediğimiz Bandırma’ya böylesi etkinliklerin çok yakıştığını düşünüyorum. CHP Belediyesi, beklentilerin doğrultusunda iktidara muhalif yazar ve sanatçıları bu etkinliğe dahil etti. Vatandaş Cemal olarak beğendiğim ve kitaplarını alıp okuduğum kimselerdi. Beğenerek takip ettim. Böylesi etkinlikleri de destekliyorum.

Ancak, bu etkinliğin Bandırma Belediyesi tarafından düzenlendiği gerçeğini göz ardı etmeden tarafsız olmaya çalışan bir haberci olarak etkinliği sorgulamak gerek diyorum. Bandırma Belediyesi sadece CHP’lilerin bir belediyesi değildir. Bu kentte Ak Parti’ye oy vermiş yaklaşık 40 bin vatandaş da yaşıyor. Onlar da vergilerini Bandırma Belediyesine veriyorlar. Bu konuda objektif olma zorunluluğumuzun olduğunu düşünüyorum. Neden Bandırma Belediyesi düzenlediği etkinliklerde iktidara oy veren 40 Bin Bandırmalıyı yok sayıyor? Bence sorulması gereken daha önemli bir soru ise bu kentin 11 tane Cumhur İttifakı Meclis Üyesi varken böylesi bir soruyu Ak Parti siyasetini benimsemeyen bir gazetecinin soruyor olması.

Evet… Bandırma Belediyesinde Cumhur İttifakına mensup 11 meclis üyesi bulunuyor. Sizce de bu soruyu onların sorması, böylesi etkinlikler öncesi bizim de düşüncemiz neden sorulmaz demeleri gerekmiyor mu? Hadi, Bandırma Belediyesindeki rolleri terse çevirelim, AK Partili Bandırma Belediyesi Kitap günleri yapsın. Ne kadar yandaş yazarçizer varsa hepsini toplasın. Sizce CHP meclis üyeleri, CHP İlçe Örgütü sessiz kalırlar mıydı? Bu sorunun yanıtını o koltukları işgal eden Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri kendilerine lütfen bir sorsunlar. Israrla diyorum Bandırma’da bu kentin çıkarlarını savunacak siyasetçi kalmadı. Ak Parti ve MHP İlçe Örgütleri size oy vermiş 40 bin seçmenin sesi olmak zorunda değil misiniz? Siz 11 Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyeleri siyaset yapmayacaksanız o koltuklara neden talip oldunuz. Hadi oldunuz bari meclis toplantılarına katılsaydınız.

Valla, ben gelen yazarlardan da sanatçılardan da mutluyum. Beğenerek takip ediyorum. Dahası Bandırma Belediyesine böylesi bir etkinliği düzenlediği içinde tebrik ediyorum. Ancak objektif bir haberci olarak da görüşlerimi de yazmak zorundayım. Ben yazımı ortaya koydum. Kim ne anlamak istiyorsa, kimler ne gibi sonuçlar çıkarmak istiyorsa buyursunlar. Benim tek dileğim kavgamızın kenti dediğim Bandırma’nın çıkarlarını koruyacak siyasetçilerin olması. İlçe örgütlerinin bu siyasetsizlikten ders çıkarmalarını umuyorum. İlk seçimlerde Bandırma’nın rüzgarını, insanını bilen, bizler gibi düşünebilen siyasetçileri aday göstermelerini bekliyorum. İyimser miyim? Hayır. Ne yazık ki, her parti yine örgütlerine sormadan adaylarını Ankara’dan belirleyecek. İnanın ben de böyle isyan yazılarımı yıllar sonra da yine yazacağım. Sizler de aynı teraneleri okumaya devam edeceksiniz.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .