BU KADAR KORMA BE HÜSEYİN HOCAM - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BU KADAR KORMA BE HÜSEYİN HOCAM

Bu haber 23 Eylül 2018 - 13:36 'de eklendi ve 2.519 kez görüntülendi.

Zonguldak maçında öne geçmesine rağmen skor üstünlüğünü koruyamayan Bandırmaspor aynı senaryoyu bu kez de Kırklareli deplasmanında yaşadı. Üç aşağı beş yukarı belli olan klasik takım dizilişiyle oyuna başladık. Doğan Can yine sol tarafta Boz ise sağ kanatta oynadı. Geçen hafta kötü bir oyun sergileyen Muharrem’in yerine ise Yunus sahadaydı. Oyuna iyi giremesek de 13 ve 14. dakikalarda çok net iki pozisyonu Berat ve Nurettin ile harcadık. İlk yarının sonunda kadar iki takımda sahada futbol adına hiçbir varlık ortaya koyamadılar. Orta sahamız basma ve rakibi bozma adına iyi işler yapsa da pozisyon üretkenliği sağlayamadılar.

Herkes iki takım sabaha kadar gol atamaz dediği anda Kırklareli savunması ve kalecinin hatası ile öne geçtik. Maç sonunda ise hepimiz keşke de bu golü atmasaydık dedik. Bu golden sonra Bandırmaspor anlamsız bir panik içine girdi. Gol atmaya hiç niyeti olmayan Kırklareli takımı korkarak geri çekilen Bandırmaspor’u görünce gol atabileceğine inandı. O ana kadar iyi alan savunması yapan Bandırmaspor savunması tel tel dökülmeye başladı. Kuşkusuz bu paniğin sorumlusu Hüseyin Yenikan idi. İlk golü yiyince Yusuf’u çıkarıp Mete’yi oyuna alarak savunmayı beşleyen ya da başka bir görüşle üçlü savunmaya dönen Bandırmaspor takımı saha içinde darmadağın oldu. Savunma içine Mete girince balans bozuldu. Orta sahada top tutmaya çalışan Yusuf çıkınca da rakibe gel bize gol at demiş olduk. Oyuna sonradan giren rakip oyuncu İlter’e çözüm bulamayınca goller de peş peşe geldi.

Ah be Hüseyin Hocam, neden bu kadar korkuyorsun. Çok dar bir bütçe ile genç koşan bir takım kurmuşsun. Takımın da senin de kredin var. Neden kenarda panik yapıp takım dengelerini bozuyorsun. Senin yaptığın değişiklikler takımı geriye yaslıyor ve gol yememize neden oluyor. Kırklareli’nde de öyle oldu. Maçı seyretmeyenler belki inanmaz ama Bandırmaspor gol atmasa maç sabaha kadar 0-0 bitecekti. Her takım yenilecek ama mücadele etmeden yenilmek olmaz. İşte ben tam bu noktada bazı oyuncuların olayın ciddiyetinde olmadığını görüyorum. Bandırmapor takımı asla son 10 dakikada skor ne olursa olsun oyunu bırakamaz. Oyuncuları sahada bu kadar umursamaz olamaz. Acilen birkaç oyuncunun dikkati çekilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kuşkusuz bu umursamazlığın bir de yönetim ayağı var. Bazı yönetici arkadaşlar sanırım sadece fotoğraflarda yer almak amacıyla yönetime girmişler. Başkan düğünlerde poz verirken, yöneticiler de doğal olarak yakın deplasmanlar bile gitmezler. Maç başladıktan sonra öndeki protokolün fotoğrafını çektim. Bir sürü kelli felli adam protokolde otururken hiçbir Bandırmaspor yöneticisi o koltuklar da şehri temsilen yoktular. Yazımda buna değinmeliyim diye düşünürken, Bayram Özdemir gelerek bu eksikliği giderdi.

NASIL OYNADILAR

RAMAZAN EVREN: Gol yeme alışkanlığı devam ediyor. Bir kaleci maç kurtarıyorsa iyi kalecidir. 4 maçta Evren bunu hiç yapamadı.

FATİH: Önünde oynayan oyuncular ona yardım etmiyor. O da ileri çıkıp geri gelemiyor. O zaman işler karışıyor.

NURETTİN: Vasat oyunu devam etti. Kaçırdığı gol inanılmazdı.

RIZA: 70 dakika mükemmel oynayan savunmayı idare etti. Panikleyen takımı sakinleştirmeyince savunmada hatalar geldi.

ERDİ: Rıza ile beraber çok iyi alan savunması ile ilk yarına rakibe hiç pozisyon vermediler. Mete ile savunma beşlenince Erdi’de ortadan kayboldu.

YUSUF: Orta sahada dengeyi sağladı. Oyun kaldığı sürece pas hataları olsa da orta sahayı organize etti. Çıkınca orta saha kalmadı.

YUNUS: Koşuyor, basıyor ama üretkenliği ve becerisi yok. Eh onlarda olsa zaten vefa yılında Bandırmaspor’da olmazdı.

ALP: Bu maçta orta sahada başladı. Sonra sağ kanada geçti. Tekrar orta sahada maçı tamamladı. Haftalar geçtikçe lige alışacağını düşünüyordum lakin bunu sayha yansıtamıyor.

DOĞAN CAN: Rakip o her topu aldığında ikili üçlü sıkıştırmalar yaptı. Sert fauller ile oyundan düştü. En kötü performansını sergiledi.

FARUK BOZ: Onunla da onsuz da olmuyor. Savunmaya yardım etmiyor. Kafasının bir an önce değiştirmeli.

BERAT: İyi niyetle bir şeyler yapmaya çalışsa da oyun sertliğinde rakibine yanıt veremiyor.

ERMEÇ: Fırsatçılığı kullanarak golü attı. Maç bittikten sonra keşke o golü atmasaydı dedim.

ALİ HAN: Son yarım saatte oyuna girdi. Ama ben kendisini göremedim.

METE: Beraberliği tutma adına Yenikan onu oyuna aldı. Sonuç ortada.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .