BOZKURT’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

BOZKURT’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI

ABONE OL
19 Mayıs 2024 16:17
BOZKURT’TAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105 nci yıldönümüne dair günün anlam ve önemini belirten bir mesaj yayımladı. Bozkurt mesajında, “19 Mayıs Türk milletinin özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı,batılı emperyalistlerin Aziz vatanın her köşesini işğal etme hayallerinin bir kez daha fikren ve ruhen ebediyete kadar yerle bir olduğu tarihi yolculuğun 16 mayısta İstanbul’dan Bandırma vapuruyla başladığı tarihi yolculuğun adıdır.19 Mayıs batılı emperyalist devletlerin işğal ettiği vatan topraklarının kurtarılıp tam bağımsız ve milli eğemenliğe dayalı yeni bir TÜRK devleti kurmak ülküsünü hayata geçirmek için Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadele ruhuyla yola çaktığı günün adıdır.
Milli mücadele ruhu bugünde ihtiyaç duyduğumuz milli benliğimiz ve kimliğimizin çelikleşmiş ifadesidir.1.dünya savaşı neticesinde maddi değerlerinin neredeyse tamamını kaybetmiş ama maneviyatı sağlam olan milletimizi milli birlik ruhu ile birleştirip tekrar ayağa kaldıran bağımsızlık ateşinin tüm Anadolu’da yakıldığı,elde kalan son vatan topraklarını korumak işgal altındaki leri kurtarmak ve tam bağımsız TÜRK devletini kurmak idealinin yaşama geçtiği tarihi günün adıdır.
Bu süreç Amasya görüşmeleri, Erzurum ve Sivas kongreleri , meclisin açılması, cumhuriyetin ilanı ve 24 Temmuz 1924 de lozan antlaşmasıyla perçinleşmiş ve yeni TÜRK devletinin bir güneş gibi doğmasıyla tarihteki Sonsuza kadar yaşayacak Büyük Türk milletinin tam bağımsız ve milli egemenliğe dayanan TÜRKİYE CUmhuriyeti nin doğuşuyla neticelenmiştir .bu vesile ile Atatürk ün cumhuriyeti emanet ettiği bu günü onlara armağan ettiği gençlerimizi kutluyor 19 Mayıs ruhunu sonsuza kadar yaşatacaklarına olan inancımı ifade ediyorum.bu toprakları kanlarıyla vatan yapan bu günde emperyalistlere karşı verdiğimiz mücadelede şehit düşen Aziz şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Gazilerimize sağlık afiyetler temenni ediyorum.
Geleceğin dünyasında bir güneş gibi doğan ve ebediyete kadar yaşayacak olan TÜRKİYE CUMHURİYETi’nin temellerinin atıldığı 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramını kutluyorum. Muhtaç olduğumuz kudretin damarlarımızdaki asil kanda olduğu inancıyla ; Ne Mutlu TÜRK’üm diyene…”dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.