BOZKURT : NEFRETLE KINIYORUM - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BOZKURT : NEFRETLE KINIYORUM

Bu haber 12 Eylül 2020 - 16:40 'de eklendi ve 2.037 kez görüntülendi.

12 Eylül 1980 askeri darbesinin 40 ncı yıldönümünde açıklamalarda bulunan MHP Bandırma İlçe Başkanı Bekir Bozkurt, “12 Eylül 1980 kara ihtilalinin seneyi devresinde bu Aziz vatanı bölmek parçalamak için yüce milletimizi sağcı solcu Türk Kürt Sünni Alevi laik Anti laik diye gruplara ayırıp Türkü öz vatanın da boğmak isteyen emperyalistlerin ihtilale zemin hazırlamak için yerli uşaklarıyla eli kalem tutan bu vatan için fikir üreten vatan ve millet sevdalılarını yok etmeyi amaçlayan kökü dışarda olan uğursuz :bugünün yıldönümünde yapanları bir kez daha nefretle kınıyorum” dedi.

Bozkurt yaptığı açıklamada, “Gencecik insanları denge olsun diye yaşlarını büyüterek idam kararı vermek gibi onursuz çukur ve haysiyetsiz bir düşüncenin mimarları olanlar ,bizim çocuklar başardı diyen kişiliksiz ve kimliksizlerin işbirliği ile bu vatanın öz evlatlarını dar ağacına göndermekten çekinmemişlerdir. 1980 yıkının kara eylülüne gelene kadar bu ülkenin masum ve vatansever evlatların birbirine düşürerek darveye zemin hazırlayan zalim diktatörler emperyalistlerin ,Türk milletini kendi vatanında boğma düşüncesini hayata geçirmek için işbirliği yapmaktan çekinmemişlerdir.
Türk milletini iastiklali tehlikeye düştüğü zaman İstiklal ve istikbalini korumak adına ülkücü Türk gençliği olarak verilen haklı mücadelemizde Aziz kanlarıyla her zaman bize önderlik eden Aziz şehitlerimiz Halil Esendağ,Selçuk Duracık,Fikri Arıkan,Ali Bülent Orkun Ahmet Kerse ve Musatafa Pehlivanoğlu ve beşbin şehidimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ediyorum ruhları şad mekanları cennet olsun. Mustafa’lar ölür ama Allah davası bakidir diye dar ağacına güleeek giden Aziz şehitlerimiz dün olduğu gibi bığünde emanetiniz emanetimizdir.  Bu vatanın kutsal topraklarına moskof çizmesi girmesin diye canlarını ve kanlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmetle anarken bu zalimliği yapan dijtatörlerin tarihin çöplüğünde kokuşmuşluklarını ibretle görüyoruz. Demokrasi ve insan haklarının yerle bir edildiği,yok sayıldığı askeri vesayetin ön pijama çöktüğü ger türlü darbeyi kinıyor ve özellikle 12 eylülü yapanları nefretle yad ediyoruz.
Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği laik sosyal hukuk devleti olan cumhurietimiZi ve demokrasimizi dün olduğu gibi buğünde korumaya karalı ve azimliyiz.
Bunu için ihtiyacımız olan tek şey “damarlarımızda taşıdğımız asil kan”ın gereğini yapmaktır. Bütün vesayetlere ve ihtilallere;insan hak ve hürriyetini ihlal eden bütün İzm lere ve demokrasiyi kesintiye uğratan ve uğratacak olan faaliyetlere ülkücü Türk gençliği olarak dün olduğu gibi bu günde daim dik durarak karşısındayız. Bu duyğukarla darbeyi haklı çıkartmak adına bu ülkenin evlatlarına dar ağaçlarını reva gören birilerinin çocuklarını nefretle konuyorum. Türk milletinin bekası için dün canlarını feda eden Aziz şehidlerimiz gibi bugünde aynı mücadelede şehit olan bütün şühedaya Allahtan rahmet diliyorum. Cumhuriyetimizize ve demokrasimize sahip çıkmak adına en kötü demokrasi bütün darbelerden ve ihtilallerden hayırlıdır diyor herkese sayğı ve selamlarımı sunuyorum. Ne mutlu TÜRK’üm diyene” ifadelerine yer verdi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.