BOZKURT: NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BOZKURT: NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Bu haber 03 Mayıs 2021 - 13:31 'de eklendi ve 561 kez görüntülendi.

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı.

Bozkurt açıklamasında şunları ifade etti “Türk’üm demenin yasak olduğu bir dönemde rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş ve arkadaşları tarafından zulme karşı başlatılan “Biz Türküz, Türkçüyüz ve daima Türk kalacağız, bizim için Türklük bir kan meselesi olduğu kadar bir vicdan ve kültür meselesidir “diyerek 3 Mayıs 1944 de başlattıkları zulme karşı direnişin sembolü olan TÜRKÇÜLÜK günü kutlu olsun.

Türklük davası uğruna zindanlarda,tabutluklarda çile dolduran büyük Türk milliyetçilerinin bizlere emanet bıraktığı Türkçülük-Turancılık davasının yaşayan temsilcileri olarak dün olduğu gibi bugünde Türkçüyüz-Turancıyız. Türk düşmanlarının tek arzusu milletimizin birlik beraberliğini bozmaktır. Dış düşmanların yerli ama hiç bir zaman milli olmayan işbirlikçilerin heva ve hevesleri dün olduğu gibi bugünde Türkün çelikleşmiş iradesinde yok olmaya mahkûmdur.

Bizler TÜRK milliyetçileri olarak Oguzkaan’dan Sultan Alparslan’a ondan Fatih’e ondan Atatürk’e ve Başbuğ Türkeş’e günümüzde milliyetçi ülkücü iradenin temsilci Milliyetçi Harekete ve onu lideri Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye intikal eden Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ülküsünü yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Milli benliğini koruyamayan milletlerin diğer milletlerin,kültürlerine ve değerlerine boyun eğen bir dünya görüşüne zamanla aşina oldukları tarihi bir gerçektir. Bu yüzden biz milliyetçi ülkücüler olarak tarihimizi, yüksek Türk kültürünü, örfümüzü ve adaletimizi yaşamaya ve yaşatmaya azimli ve kararlıyız. Asil kanımızın gereğini her hal ve şartta yerine getirmekten zerre kadar tereddüt etmeden hayata geçirmek en büyük gayemizdir. Bu vesile ile
3 Mayıs 1944 de başlayan milli bilinç,milli dayanışma ,milli birlik ve milli irade de göstermiştir ki, büyük milletimizin ebediyete kadar yaşayacağına inanan TÜRK Milliyetçilerinin yenide doğuş hamlesi olarak tarihe geçmiştir.
Bu vesile ile dünyanın çeşitli bölgelerinde zulüm gören soydaşlarımızın özgürlüğüne kavuşmalarını, yüce Allah’tan temenni eder “Her şey Türk İçin,Türke göre Türk tarafından” sözünün hayata geçtiği günleri görmeyi dilerim.

Ebediyete intikal etmiş ülkü ve Türkçülük devlerine rahmet temenni diyene” ederken ,davasını yaşayan ve yaşatacak olan Türk milliyetçilerinin ve Turan’a kadar Kızıl Elma ülküsüne inanan bütün ülkücülerin 3 Mayıs TÜRKÇÜLÜK gününü kutlar ; ülkemizin ve dünyanın içinden geçtiği bu kötü günlerin bir an önce bitmesini temenni ederken,Milliyetçi Türkiye’ye olan inancımızı yeniden yüksek sesle haykırarak ifade ediyoruz. Ne mutlu Türküm diyene “dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.