BOZKURT: MİLLİ İRADEYE SAYGI DUYUYORUZ

BOZKURT: MİLLİ İRADEYE SAYGI DUYUYORUZ

ABONE OL
23 Nisan 2024 12:08
BOZKURT: MİLLİ İRADEYE SAYGI DUYUYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt 31 Mart Yerel seçim sonuçlarını Şehir Gazetesine değerlendirdi. Bozkurt, bu seçimler yerel seçim havasında değil genel seçim havasında gerçekleşti dedi.

Vatandaşların yerel seçimlerde aday profillerine göre oy vermediklerini söyleyen MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “ Normal olarak yerel seçimlerde vatandaşlar aday profillerine bakarak, kent için hizmet üretebilecek adaylara oy verirler. Ancak 31 Mart Yerel seçimlerinde bu kez yaşanılan ekonomik zorluklar oy kullanımında belirleyici oldu. Bandırma’daki yerel seçimlerinde de aynı durumun yaşandığını ifade edebilirim. Zira Cumhur İttifakının adayı Cemal Öztaylan, tecrübesiyle merkezi hükümetle olan bağlantıları ile Bandırma’da 3 dönemden bu yana yapılamayan hizmetleri yapabilecek bir adaydı. Vatandaşlarımız oylarını kullanırken bu gerçekleri ne yazık ki göz ardı ettiler. Son ekonomik sıkıntılar nedeniyle vatandaşlar iktidara bir ikazda bulunmak isteyerek oylarını muhalefetten yana kullandılar. Bu sonuçlarda seçime katılımın da düşük olduğuna dikkat çekmek isterim. Özellikle muhafazakar kesimin sandığa gitmediğini düşünüyorum. Bandırma’da vatandaşlarımız hükümete ikaz yerine hizmet odaklı oy kullansalardı Cemal Öztaylan’ın seçim kazanacaktı. Ancak milli irade bunu tercih etti. Bizler milli iradeye saygı duyuyoruz.”

Ülke genelinde olduğu gibi Bandırma’da da yerel seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleştirildiğini belirten MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “ Bandırma 3 dönemden bu yana CHP’li başkanlar tarafından yönetiliyor. Bu süreçte ne yazık ki Bandırma Belediyesi kentin hak ettiği hizmetleri üretemedi ve kente vizyon katamadı. Doğrusunu söylemek gerekirse Bandırma’da Cumhur İttifakının seçimleri kazanabileceği bir ortam mevcut idi. Cemal Öztaylan ve ekibinin hazırladığı projeler Bandırma’da ses getirecek hizmet projeleriydi. 15 yıldan bu yana CHP Belediyeciliğinin yapamadığı hizmetler 5 yıl içinde yapılabilecekti. Ancak Bandırmalılar hizmet istemek yerine oylarını hükümete tepki yönünde kullandılar. “

Bozkurt “ çok partili siyasi hayata geçilmesinden bu yana tüm seçimlerimizde milli irade sandığa yansımıştır. Bu seçimlerde de öyle oldu. Sonuçlara saygı duyuyoruz. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.