BORSAYA AKADEMİSYEN ZİYARETİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

BORSAYA AKADEMİSYEN ZİYARETİ

Bu haber 20 Temmuz 2022 - 18:48 'de eklendi ve 258 kez görüntülendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın isteği üzerine yürütülen 1176002 nolu TÜBİTAK KAMAG 1007 projeleri kapsamında, “Kışlık Sebze Yetiştiriciliğinde Kat ve/veya Çeşit Geliştirme” isimli projeyle ilgili çalışan akademisyenler, Bandırma Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında önce, Borsanın elektronik satış salonunda satışları izleyen heyete, Genel Sekreter Ertunç İşbay tarafından bilgiler verildi. Ardından, Borsa salonunda, projeyle ilgili olarak karşılıklı düşünce alışverişinde bulunuldu.

Burada,  Meclis Başkanı İsmail Tunçbilek ve Yönetim Kurulu Üyesi Can Tan tarafından, konuklara Borsanın çalışmaları hakkında bilgiler aktarıldı. Tunçbilek, TÜBİTAK destekli söz konusu projenin yararlı olduğuna dikkati çekerek, projede görev yapan akademisyenleri kutladı.

Gazetecilere proje hakkında bilgi veren, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü görevlisi Dr. Gülay Beşirli, şunları söyledi:

“1176002 nolu TÜBİTAK KAMAG 1007 projeleri kapsamında, TÜBİTAK tarafından desteklenen ‘Kışlık Sebze Yetiştiriciliğinde Kat ve/veya Çeşit Geliştirme” isimli projenin yöneticisiyim. Projede, müşteri T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’dır. İlgili proje kapsamında soğan, havuç, brokoli, kırmızı lahana ve marul kışlık sebze türlerinde Bakanlığa bağlı 5 enstitü, 7 üniversite ve 3 özel sektörün işbirliğinde, 45 araştırmacı olarak çalışıyoruz. 15 Aralık 2018’de başlayan projemiz kapsamında, söz konusu bu ürünlerin hastalıklara, kuraklığa ve tuza dayanıklı, besin değeri yüksek çeşitler olarak yetiştirilmesi hedeflenmektedir.”

Beşirli, yürüttükleri projenin AR-GE çalışmalarının 15 Aralık 2022’de başlayacağını, tohum üretimi uygulamasına ise 2025 tarihinde geçileceğini sözlerine ekledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .