BORSA’NIN GENÇ GİRİŞİMCİLERİNDEN ZİYARETLER

BORSA’NIN GENÇ GİRİŞİMCİLERİNDEN ZİYARETLER

ABONE OL
15 Kasım 2023 10:27
BORSA’NIN GENÇ GİRİŞİMCİLERİNDEN ZİYARETLER
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Borsa üyesi olan ve bölge sanayicilerinden, Balıkesir Çiçek Yağ Has Un Ve Yem Fabrikaları A.Ş. firması sahibi ve Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Acar’ı fabrika yönetim ofisinde ziyaret etti. Genç girişimciler mevcut hububat piyasaları, İthalat ve ihracat durumları, ülkemiz üretim verileri ve bölgesel konjonktürdeki gelişmeler nezdinde görüş alışverişinde bulundular. Atilla Acar kendisi ve firmasının tarihsel gelişim durumları, Bandırma bölgesinin hububat durumu ve önemi gibi konularda bilgiler verdi. Girişimciliğin gelişmesi için bu tarz kurullar ve bu programların önemine de değinen Acar, Borsa Genç Girişimciler Kurulunun çalışmalarını tebrik etti.

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN KOSGEB ZİYARETİ

Borsa Genç Girişimciler Kurulu üyeleri daha sonra Balıkesir KOSGEB Müdürü Dr. Deniz Timurçin’i makamında ziyaret etti. Dr. Deniz Timurçin ile bir aya gelen genç girişimciler mevcut KOSGEB destekleri hakkında bilgi alarak değerlendirmelerde bulundular. Borsanın Kosgeb Destekli olarak düzenlemiş olduğu Yurtdışı İş gezileri programlarına verilen hızlı destek süreçlerinden dolayı kendilerine teşekkür ettiler. Borsa ve üyelerin Kosgeb nezdinde yürütülebilecek projeler hakkında fikir alışverişi yapan Genç Girişimciler, Borsanın  ve Genç Girişimciler Kurulunun faaliyetleri  hakkında Dr. Deniz Timurçin’e bilgiler verdi. Üyelerin ihracat süreçlerinde Yurtdışı merkezli açılabilecek şirket oluşumları hakkında fikir alışverişi yapıldı. İşbirliği Güçbirliği Destek Programı ve Yurtdışı Pazar Desteği hakkında bilgiler edinildi.

SON DURAK TKDK OLDU

Borsa Genç Girişimciler Kurulu üyeleri son olarak Balıkesir Tarım ve  Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)  IPARD  İl Koordinatörlüğü’nü ziyaret etti. Proje Başvuru Yönetim Birimi Amiri Nevzat Göksu ile bir araya gelen  Borsa Genç Girişimciler Kurul Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Burak Okbay , Projeler Sorumlusu Eyyüp Arslan ve kurul üyeleri bölgemizde TKDK IPARD Destekleri, proje uygulama süreçleri, İPARD 3 programının detayları gibi konularda görüşmeler yaptı. Kurul üyeleri de borsa faaliyetleri ve mevcut çalışmaları hakkında bilgi verdi. Borsanın proje çalışmaları, gelecek dönem proje hazırlıkları, AB Sınırda Karbon düzenlemesi, 2030 Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi çalışmalar hakkında görüş alışverişi yapıldı. Balıkesir TKDK İl Koordinatörlüğü’nün Bandırma ve çevresinde proje uygulama, program tanıtım gibi süreçlerde işbirliği ve ortak çalışma konuları ele alındı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.